تجهیزات نورپردازی

folder_openخدمات ما
تجهیزات نورپردازی

تجهیزات نورپردازی 

شرکت نورپردازی نما Lominex تولید کننده محصولات نورپردازی، نورپردازی نما، نورپردازی نمای ساختمان، تالارها، استیج رقص ال ای دی و تلویزیون شهری می‌باشد. شرکت لومینکس دارای گواهینامه‌های معتبر در صنعت روشنایی و نورپردازی می‌باشد.اجرای حرفه‌ای انواع پروژه‌های نورپردازی و روشنایی با کیفیت بالا و بر اساس استاندارد‌های جهانی شرکت لومینکس را ملزم به اخذ گواهینامه‌های معتبر در این زمینه کرده است .

 

09127667128
09127667128

نورپردازی چیست؟

نورپردازی در دنیای امروز به عنوان یک شاخه شناخته شده است .استفاده از نور در مرحله اول باید برای تامین روشنایی محیط باشد و درمرحله دوم باید برای زیبایی محیط به کار گرفته شود وباعث دل نشین تر کردن فضا شود.در دنیای امروز فضاها ی مختلف اداری، تجاری و مسکونی در راستای جذب هرچه بیشتر مشتری و فروش بهتر و آرامش افراد وبهبود نحوه عملکرد کارکنان به نورپردازی اساسی احتیاج دارد.نوپردازی تاثیر زیادی در چشم نوازی بیننده دارد.

اصل مهم در نورپردازی 

نورپردازی و ایجاد روشنایی دو اصل مهم  در نور است.خود نورپردازی و روشنایی شباهت های بسیاری باهم دارند اما تفاوت هایی نیز وجود دارد. 

1. نورپردازی برای زیبا کردن محیط مورد استفاده قرار می گیرد، اما روشنایی  برخورد نکردن و دید اولیه مورد استفاده قرار می گیرد. برای انجام این کار با محاسبه دقیق محیط و جا به جایی لامپ ها یک یدی کلی برای فضای مورد نظر ایجاد می کنیم.

مانند اینکه در خیابان به خصوص جاده ها باید از چراغ های خیابانی استفاده شود برای رانندگی مناسب در شب.همپنین در محیط هایی مانند دفاتر کار یا شرکت ها برای بالا رفتن بازدهی باید روشنایی به حدی باشد که باعث خستگی و خیرگی نشود وبرای این که این مشکل ایجاد نشود باید از لامپ های مخصوصی استفاده شود. 

2.نورپردازی جنبه معماری وهنر است. به طور کلی وظیفه روشنایی این است کع همه اجسام قابل دیدن باشد و مسیرها مشخص شده باشد که باعث تداخل نشود. هنگامی که محیطی دلنشین باشد مثل مکان های تاریخی یعنی نورپردازی در آنجا به طور اساسی و هدفمند انجام شده. 

در نهایت باید توجه شود که روشنایی و نورپردازی در کنار هم معنا پیدا می کند و هر یک به تنهایی تاثیر چندانی نخواهند داشت. مانند بوستان ها و پارک هایی که نورپردازی در آن ها خوب است از دور جلب توجه می کند ولی روشنایی و دید کافی وجود ندارد و یا برعکس باعث می شود آن جذابیت فضا فراموش شود.

انواع نورپردازی

نورپردازی 4 قسمت دارد:

1-نورپردازی محیطی یا عمومی 

این نورپردازی روشنایی محیط را فراهم می‌کند .مناسب بودن مقدار نور و کافی بودن نور برای عبور و دیدن اجسام را ایجاد می کند. این روشنایی و نور می تواند به وسیله ی انواع چراغ ها تامین شود. 

2-نورپردازی موضعی 

این نوع نورپردازی برای انجام  کار خاصی مورد استفاده قرار می گیرد، مثل کتاب خواندن، اشپزی کردن، نوشتن و… در این روش نور بیشترروی یک قسمت متمرکز می شود .مانند لامپ های پایه دار و رومیزی . برای ایجاد نورمناسب و چشم نواز، منبع نور باید به گونه ایی باشد که دیدن مستقیمم لامپ امکان نداشته باشد و  سایه کمتری درست شود.

3-نورپردازی تاکیدی 

این نوع نورپردازی همانطور که از اسمش مشخص می شود تاکید نور بر روی یک نقطه است.نور به صورت جهت دار به قسمت خاصی از فضا یا شی خاصی اشاره می کند.این نوع نورپردازی برای برجسته کردن یه شی خاص استفاده می شود تا بااین کار توجه به یک قسمت جلب شود و یک اثر هنری خلق کند.که بیشتر از چراغ های ریلی یا نورهای نقطه ای استفاده می شود.

4-نورپردازی تزئینی 

این نوع نورپردازی درکنار روش های گفته شده برای تزئینات بیشتر به کار می رود. که با به کاری گیری از نورهای رنگی یا لوسترها یا رقص نورها قابل اجرا است.

اساس نورپردازی محیط

نور مستقیم نوری است که هیچ مانعی بین نور و قسمت پوشش داده شده با نور وجود نداشته باشد.اگر این قسمت ها به صورت مستقیم به وسیله نور روشن نشده باشد ولی به حالت دیگری نور را بگیرد  به این معنی است که این قسمت ها  نور را به طورغیر مستقیم دریافت کردند.مانند  فردی که به طور مستقیم زیر آفتاب است و فردی که زیر سایبان قرار دارد. فردی که زیر سایبان قرار گرفته بود را همچنان می توان دید، به این علت که نوربازتاب می خورد و بعداز برخورد به اجسام و سطوح اطراف به او می تابد  به همین علت نوررا به طور غیر مستقیم دریافت کرده است.

انواع نورپردازی درمحیط

1.نورپردازی مستقیم :

به نوری گفته می شود که به طور مستقیم مورد استفاده قرار می گیرد. مانند خانه، سرویس بهداشتی، رستوران که به نور غالب بیشتر احتیاج است.

2.نورپردازی غیر مستقیم :

منابعی که نور را به صورت غیرمستقیم فراهم می‌ کند، مناسب درنورپردازی های عمومی هستند. این نوع نورپردازی برای استراحت و آرامش کاربرد دارد.

پارامترهای اصلی نور

1– شدت نور 

2- شار نوری 

3- شدت روشنایی 

4- درخشندگی 

از نورپردازی در کجا استفاده می شود؟

1- نورپردازی در نمای ساختمان ها:

نمای ساختمان اولین چیزی است که نظر هر بیننده‌ ای را به خود جلب می‌کند که به خوبی آن را نشان می دهد.نورپردازی نما ساختمان، یکی از جنبه‌های اساسی معماری و طراحی است که نه تنها زیبایی ساختمان را افزایش می‌دهد، بلکه عملکرد و ایمنی آن را نیز بهبود می‌بخشد.

2-نورپردازی در تالارها:

برای زیباتر کردن فضای تالار از نورپردازی استفاده می شود که می توان با طراحی های خاص مثل استفاده از رقص نورها و نورهای رنگی فضا را دلنشین کرد و همچنین می توان از نو برای طراحی جایگاه عروس و داماد ومهمان ها بهره برد.

3-نورپردازی استیج:

برای ایجاد شور و حال بیشتر برای افراد حاضر در سالن های کنسرت و صحنه های نمایش می توان استیج را با نورهای مختلف و نورپردازی های اصولی زیباترکنیم. و شور و اشتیاق بینندگان را افزایش دهیم.

4-نورپردازی در مراکز خرید:

با یک نورپردازی هدفمند در مراکز خرید می توان نظر مشتریان را برای خرید جلب کرد.

5-نورپردازی در سطح شهر:

با انجام این نورپردازی علاوه بر ایجاد نور و روشنایی لازم برای دید به خصوص در شب باعث زیباتر شدن شهر نیز می شویم.

فروش تجهیزات نورپردازی ساختمان 

فروش تجهیزات نورپردازی ساختمان | به طور کلی فروش تجهیزات نورپردازی ساختمان شامل عناصر مختلفی هستند که  می توان متناسب با فضایی که قرار است نورپردازی شود مانند چراغ ، پروژکتور ها ، وال واشر ، لامپ و سایر عناصر تامین روشنایی را انتخاب کرد و به کار برد.

فروش محصولات نورپردازی

همانطور که در مقاله ی  نورپردازی نما گفته شد، اینکار بخش مهمی از طراحی و زیباتر شدن ساختمان شما است.

پیش از هرچیزی باید انواع تجهیزات نورپردازی ساختمان را بشناسیم و با آنها آشنا بشیم و بدانیم چه نوع تجهیزاتی هستند.

دسته بندی تجهیزات نورپردازی :

این خدمات به چندین دسته تقسیم بندی میشوند که شامل تقسیم بندی زیر میباشد :

  1. تجهیزات نورپردازی داخلی ساختمان
  2. تجهیزات نورپردازی نمای ساختمان
  3. تجهیزات نورپردازی محوطه و فضای سبز
  4. غیره . . .
لطفا با شرکت لومینکس در تماس باشید

انواع لامپ نورپردازی نمای ساختمان

وال واشر :

وال واشر یک چراغ باریک است که چند منبع نور داخل آن قرار می گیرد . این منبع‌های نور معمولا ال ای دی هستند. وال واشرها در بخش‌های مختلف کاربرد دارند. امروزه از این تجهیزات در نورپردازی فروشگاه های بزرگ و مراکز تفریحی و رستوران ها استفاده می‌شود.

وال واشرها تنوع بسیار بالایی دارند و می‌توان گفت می‌توانید هر ترکیب رنگی که دوست دارید با لامپ‌های ال ای دی وال واشر تولید کنید. نصب وال واشرتوسط شرکت لومینکس بسیار آسان و سریع انجام می‌شود. مصرف برق وال واشر بسیار پایین است.

پروژکتور ال ای دی :

این پروژکتورها، مهم‌ترین، کاربردی ‌ترین و پرمصرف‌ ترین تجهیزات در نورپردازی ساختمان هستند. انتخاب این پروژکتور کاملا بسته به سلیقه شما و نوع نورپردازی که شما می‌خواهید انجام دهید دارد .

در خرید پروژکتورهای ال ای دی حتما به کیفیت قاب و استاندارد بودن آن توجه کنید. این پرژکتورها اگر استاندارد نباشند، در مقابل نور آفتاب یا باد و باران خیلی زود آسیب می‌بینند و هزینه‌های زیادی روی دست شما خواهند گذاشت. همچنین استاندارد نبودن این پرژکتورها ممکن است امکان خطرات ایمنی برق ساختمان شما را هم بالا ببرند. در حال حاضر بسیاری از پروژکتورهای ال ای دی می‌توانند تا ۱۰ هزار ساعت عمر مفید داشته باشند. این عمر مفید بسیار بالا، قیمت مقرون‌ به‌ صرفه، تنوع نور و بسیاری موارد دیگر پرژکتورهای ال ای دی را به محبوب‌ترین منابع نورپردازی تبدیل کرده‌اند. این پرژکتورها همچنین مصرف بسیار کم‌تری نسبت به تمام منابع نوری دیگر موجود در بازار دارند.

اجرت نورپردازی

قیمت اجرای نور پردازی به عوامل مختلفی مانند پروژه انتخابی، متراژ، دست مزد کارکنان ، مکان انتخابی،استفاده از چراغ و لامپ های مناسب با محیط کار بستگی دارد. 

کلام آخر 

در نهایت، برای اجرای پروژه های مختلف نورپردازی، مجموعه لومینکس بر اساس طرح مورد توافق ایده را مطابق با سلیقه مشتری اجرا می کند. همچنین، لومینکس  طراحان و معماران بسیاری دارد که به  شما در انتخاب نورپردازی مناسب برای مکان مورد نظرتان کمک خواهد کرد.

برای دریافت  اطلاعات بیشتر و مشاوره  و ارائه خدمات با شماره های زیر تماس بگیرید .

 

Related Posts

keyboard_arrow_up