نورپردازی تالار | اجراع نور پردازی تالار | لومینکس 📞09128892591

نورپردازی تالار

folder_openخدمات ما
نورپردازی تالار

نورپردازی تالار : شرکت نورپردازی نما Lominex ارائه دهنده تمامی خدمات نور پردازی و انجام دهنده نورپردازی درتالارها، استیج، سالن های نمایش می‌باشد. شرکت لومینکس دارای تیم حرفه‌ای انواع پروژه‌های نورپردازی را با کیفیت بالا و بر اساس استاندارد‌های لازمه انجام می دهد.

نورپردازی تالار

نورپردازی مناسب تأثیر بسیار زیادی درزیبا نشان دادن تالار دارد. برای نورپردازی تالاها راه های زیادی وجود دارد. اساس ابتدایی نورپردازی باید درکلیه تالارها مورد توجه قرار بگیرد. از قسمت های مختلف تالار می توان برای مصارف گوناگونی استفاده کرد. نورپردازی درهرنوع مجلسی باید بر اساس نوع جشن ومراسم انتخاب شود. در نور پردازی تالارها بهتر است از رنگ های گرم و سفید استفاده شود.

نورپردازی تالار
نورپردازی تالار

6 اصل مهم در نورپردازی تالارها

نورپردازی در بیرونی و نورپردازی داخلی تالار بسیار مهم است:

 1. اندازه نور و شناختن رنگ ها 
 2. هارمونی نورها
 3. مشخص نبودن منبع نور ها
 4. مقرون به صرفه بودن منبع نوری
 5. دقت به بزرگی ساختمان
 6. توجه به زیبایی و آرامش در تالار

نکات مهم در نورپردازی تالار 

باید به نکته های زیادی در نورپردازی تالار دقت کرد از جمله:

 • هم در روز و هم در شب باید تالار بررسی شود نورپردازی آن مورد توجه قرار بگیرد.
 •  استفاده کردن از چراغ های نور بالا در تالار برای جلوه بیشتر 
 • برای ایجاد فضایی زیبا و دلنشین در تالار، به جای استفاده از لامپ های LED قدمی از نورپردازی گرم و شمع ها استفاده شود.
 • برای مرتب نشان دادن فضای تالار و زیبایی ظاهری، بهتر است منبع های نوری پنهان باشد. از نورهایی استفاده شود که با نوع ساختمان و ترکیب نما هماهنگ باشد.
 • دقت شود که در نماها، چه رنگی زیباتر است و شدت نور در هر قسمت چقدر باشد.
 •  از چراغ های کم مصرف استفاده شود.
نورپردازی تالار
نورپردازی تالار

نورپردازی بخش های مختلف تالار

در ابتدا باید نورپردازی داخل تالار طراحی شود. برای طراحی باید به نکاتی همچون نوع ساختمان، معماری و نقش آن ،متریال و سازه توجه کرد. چون تالار بخش های مختلفی دارد نورپردازی آن باید با توجه به کاربرد همان قسمت باشد. مثلا نورپردازی در سالن غذاخوری، محل گروه اکستر با یکدیگر متفاوت است.

1- نورپردازی سالن غذاخوری

نور پردازی سالن غذاخوری باید به گونه ایی باشد که نورآن کافی، مناسب، یکنواخت باشد و سایه ایجاد نکند چون وجود سایه روی میز نظافتی که برای مهمانان تدارک دیده شده است را به یک منظره ناخوشایند تغییر می دهد. پروژکتورها بهترین ابزار برای نورپردازی سالن غذاخوری هستند. نورپردازی درسالن غذا خوری باید طوری باشد که ظرف ها، لوازم پذیرایی و غذا تمییز و زیبا دیده شود.

برای سالن غذا خوری بهتر است از نورگرم به  اصطلاح آفتابی استفاده شود. از نور موضعی در نورپردازی سالن غذاخوری خودداری شود زیرا باعث می شود افراد وقت بیشتری برای صرف غذا سپری کنند. بهترین گذینه استفاده از نور تحت است.

2- نورپردازی سالن اصلی

نورپردازی سالن اصلی به نوع چیدمان ، سبک ومعماری فضا بستگی دارد. استفاده از نور سفید در سالن اصلی باعث تمیز نشان دادن آن قسمت می شود.همچنین برای بیشتر نشان دادن فاصله بین قسمت های سالن اصلی بهتر است از رنگ های دیگر استفاده شود. برای نورپردازی کل تالار تقریبا می توان از 45 تا 150لوکس را در نظر داشت.

3- نورپردازی سن یا صحنه 

بیشترین قسمتی که برای عکاسی و فیلمبرداری در تالار استفاده می شود سن است. در نورپردازی صحنه یا سن باید از وسایل نورپردازی مانند پروژکتور،رقص نورها،نورهای رنگی که جلب توجه می کنند استفاده کرد. کافی بودن نور باعث می شود که کیفیت فیلم و دید افراد حاظر در سالن بهتر باشد.

4- نورپردازی نمای بیرونی تالار 

نورپردازی نمای بیرونی تالار  از اهمیت بالایی برخوردار است . این نوع  نورپردازی تالار باعث می شود فضا زیبا تر ونمای چشمگیری داشته باشید به ویژه در شب. نورپردازی نمای بیرونی باعث برندینگ و تبلیغ می شود بنابراین توجه به آن مهم است . همچنین انجام یک نورپردازی خاص و زیبا توجه مهمانان را نیز جلب می کند. در نورپردازی نما بهتر است از نورپردازی تاکیدی استفاده شود که قسمت های مختلف تالار به خوبی نمایش داده شود.

5- نورپردازی باغ تالار

ادغام کردن چراغ های رنگی و استفاده از نورپردازی اصولی و استفاده از نورپردازی تاکیدی باعث زیبایی باغ درشب می شود. روش هایی را که بتوانید از دیوار کوب ها، چراغ هایی با نورکم برای مسیرهای خروج و ورود مهمان ها است استفاده کنید.همچنین زیبا کردن فضاهای موجود در باغ مانند آلاچیق ها با نورپردازی مناسب و مسیرها جلوه باغ را دوچندان کنید. 

وسایل و تجهیزات نورپردازی تالار

ازوسایل مورد نیاز و مورد استفاده در تالار می شود این موارد را نام برد:

 • استفاده از پروژکتورها
 • بکار بردن نورهای پیکسلی
 • استفاده از رقص نور
 • استفاده برف سازها
 • استفاده حباب سازها
 • بکار بردن گوی آینه ای در قسمت های مختلف تالار
 • استفاده از دستگاه بخارساز یا مه ساز 
 • استفاده از فلاشر
 • استفاده از لوسترهای زیبا
 • استفاده از نورهای رنگی
نورپردازی تالار
نورپردازی تالار

چه موقع می شود از نور آفتابی برای نورپردازی استفاده کرد؟

 • معماری سالن زیبا و دلنشین باشد.
 • نور به حالت موضعی به عناصر تابیده شود.
 • استفاده از وسایلی که رنگ گرم داشته باشند مانند ظرف های پذیرایی 

قیمت نورپردازی در تالارها

نورپردازی درتالارها بسته به فضای  تالا ، طرراحی ،نوع لامپ های استفاده شده، متراژ و سلیقه مشتری متفاوت است.

قیمت نورپردازی در تالارها  به عوامل مختلفی بستگی دارد که این عوامل شامل موارد زیر می‌شوند:

اندازه تالار

اندازه تالار می‌تواند در تعیین قیمت نورپردازی تاثیرگذار باشد. با افزایش اندازه، نیاز به بیشترین تعداد چراغ‌ها و تجهیزات نورپردازی افزایش می‌یابد.

نوع نورپردازی

نوع نورپردازی می‌تواند نیز بر قیمت تاثیرگذار باشد. برای مثال، استفاده از تجهیزات LED که مصرف انرژی کمتری دارند، هزینه کمتری دارد.

طراحی و نصب

قیمت نورپردازی در تالاربه شدت تحت تاثیر طراحی و نصب است. با توجه به پیچیدگی طرح، تعداد ساعات کاری و تکنولوژی مورد استفاده، هزینه‌ها متفاوت خواهد بود.

محل تالار 

هزینه‌های نورپردازی ممکن است با توجه به محل تالار  متفاوت باشد. برای مثال، در مناطقی که دسترسی به تجهیزات و لوازم نورپردازی سخت است، هزینه‌ها بیشتر خواهد بود.

با توجه به این موارد، قیمت نورپردازی در تالارها و باغ‌ها می‌تواند متفاوت باشد و بهتر است با تماس با شرکت‌های نورپردازی و مشاوره با آنها، قیمت نورپردازی را برای تالار یا باغ خود مشخص کنید.

کلام آخر

در نهایت، برای نورپردازی تالارعروسی و نمای تالارمجموعه لومینکس بر اساس طرح انتخابی و مطابق با سلیقه مشتری هر ایده ایی را اجرا می کند. همچنین، لومینکس با داشتن نیروهای کاربلد و متخصص به شما برای رسیدن به طرح انتخابی کمک می کند ودر جهت جلب رضایت مشتری قدم برمی دارد.

برای اطلاعات بیشتر و ارائه خدمات با شرکت لومینکس تماس بگیرید.

Related Posts

فهرست