ویدئو وال( نمایشگر شهری)

folder_openخدمات ما
تلویزیون شهری

ویدئو وال( نمایشگر شهری)

لومینکس در سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را در خصوص تولید و واردات محصولات روشنایی و همچنین اجرای انواع پروژه‌های مرتبط با این حوزه تخصصی را آغاز نمود.شرکت لومینکس جز یکی از معدود شرکت های موجود در کشور می‌باشد که در زمینه‌ های اجرا و نصب ویدئو والو ، تلویزیون های شهری، تابلو روان، نصب تلویزیون شهری ، طراحی، و اجرای پروژه های مرتبط، مشغول به فعالیت است.

09127667128
09128892591

ویدئو وال( نمایشگر شهری)؟

ویدئو وال (Video Wall) یک نمایشگر بزرگ است که از چندین صفحه نمایش (صفحات فلت) تشکیل شده است که با هم ترکیب شده و یک تصویر بزرگتر و پوشا را به نمایش می‌گذارند. نمایشگر شهری معمولا در محیط‌هایی که نیاز به نمایش تصویر بزرگ و با کیفیت دارند، مانند تئاتر، کنفرانس‌ها، رویدادهای ورزشی، تجهیزات نمایشگاهی و یا مراکز تجاری استفاده می‌شود.

این وسیله قابلیت های بسیاری دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به نمایش تصاویر با کیفیت بالا، تصاویر پویا ومتحرک، توانایی ترکیب چندین منبع تصویری به صورت همزمان، و قابلیت نمایش تصاویر در ابعاد بزرگ اشاره کرد. همچنین، ویدئو وال معمولا قابلیت تنظیم شدت روشنایی و رنگ‌ها را دارد و این امکان را به کاربران می‌دهد تا تصاویر را با کیفیت بالا و در شرایط نوری متفاوت نمایش دهند.

انواع ویدئو وال( نمایشگر شهری)

ویدئو وال‌ها در اندازه‌ها، تکنولوژی‌ها و نوع صفحات نمایش مختلفی تولید می‌شوند. در ادامه به برخی از انواع ویدئو وال‌ها اشاره می‌کنیم:

 

1- LED Video Wall

این نوع ویدئو وال با استفاده از دیودهای الکترولومینسانس (LED) ساخته می‌شود و توانایی نمایش تصاویر با رزولوشن بالا و رنگ‌های شفاف و پویا را دارد. LED Video Wall ها به دلیل قابلیت تنظیم ارتفاع، عرض و طول، می‌توانند در ابعاد مختلفی تولید شوند.

2- LCD Video Wall

این مدل ویدئو وال با استفاده از صفحات نمایش مایع (LCD) تولید می‌شود و برای نمایش تصاویر با کیفیت بالا و رزولوشن بالا استفاده می‌شود. LCD Video Wall ها معمولا در اندازه‌ها و ابعاد مختلفی تولید می‌شوند و به دلیل قیمت کمتر نسبت به LED Video Wall ها، می‌توانند به عنوان یک جایگزین ارزان‌تر استفاده شوند.

3-دیوار ویدئویی تعاملی

این  ویدئو وال با استفاده از تکنولوژی لمسی طراحی شده و به کاربران اجازه می‌دهد تا با نمایشگر در تعامل باشند. Interactive Video Wall ها در محیط‌هایی که نیاز به نمایشگرهای تعاملی دارند، مانند مراکز خرید، موزه‌ها و نمایشگاه‌ها، استفاده می‌شوند.

خدمات شرکت لومینکس

مجموعه لومینکس در طراحی، ساخت و تولید انواع محصولات نورپردازی پیشرو بوده، و در برخی‌ محصولات توانسته با نمونه‌های مشابه وارداتی به لحاظ کیفیت رقابت کند.این مجموعه خدمات گوناگونی ارائه می دهد که شامل:

1. نورپردازی نما ساختمان
2. نورپردازی نما
3. نورپردازی تالار
4. نورپردازی شهری
5. نورپردازی مجتمع تجاری
6. نمایشگر وال (وال واشر)

کاربردهای ویدئو وال( نمایشگر شهری)

ویدئو وال‌ها در بسیاری از محیط‌ها و صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند. در زیر به برخی از کاربردهای ویدئو وال‌ها اشاره می‌کنیم:

تئاتر و سینما

 در صحنه‌های تئاتر و سینما برای نمایش تصاویر بزرگ و تصاویر پویا از ویدئو وال‌ها استفاده می شود. این نوع ویدئو وال‌ها معمولا از تکنولوژی LED استفاده می‌کنند و می‌توانند تصاویر با رزولوشن بالا و رنگ‌های شفاف و پویا را به نمایش بگذارند.

کنفرانس و جلسات

 در جلسات و کنفرانس‌های کسب و کار و مجامع برای نمایش تصاویر و اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع ویدئو وال‌ها معمولا در ابعاد کوچکتر و با استفاده از تکنولوژی LCD تولید می‌شوند و می‌توانند تصاویر با رزولوشن بالا و کیفیت مناسب را به نمایش بگذارند.

رویدادهای ورزشی

 در رویدادهای ورزشی برای نمایش تصاویر بزرگ از  ویدئو وال‌ها استفاده می شود. این نوع ویدئو وال‌ها معمولا با استفاده از تکنولوژی LED تولید می‌شوند و می‌توانند تصاویر با رزولوشن بالا و رنگ‌های شفاف و پویا را به نمایش بگذارند.

ویدئو وال‌ها در استادیوم ها، سالن‌های ورزشی، ورزشگاه‌ها و محل‌های برگزاری رویدادهای ورزشی مانند مسابقات فوتبال، بسکتبال، تنیس و… استفاده می‌شوند.

نمایشگاه‌ها و رویدادها

 در نمایشگاه‌ها و رویدادهای بزرگ برای نمایش تصاویر و اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع ویدئو وال‌ها معمولا با استفاده از تکنولوژی LED تولید می‌شوند و می‌توانند تصاویر با رزولوشن بالا و رنگ‌های شفاف و پویا را به نمایش بگذارند.

ویدئو وال‌ها در نمایشگاه‌های تجاری، نمایشگاه‌های خودرو، نمایشگاه‌های فناوری، رویدادهای تبلیغاتی و… استفاده می‌شوند.

مراکز خرید و فروشگاه‌ها

 در مراکز خرید و فروشگاه‌ها برای نمایش تصاویر تبلیغاتی، پیام‌های تبلیغاتی و اطلاعات مورد  ویدئو وال‌ها کاربرد دارند.

این نوع ویدئو وال‌ها معمولا با استفاده از تکنولوژی LED تولید می‌شوند و می‌توانند تصاویر با رزولوشن بالا و رنگ‌های شفاف و پویا را به نمایش بگذارند.

فضاهای عمومی

 ویدئو وال‌ها در فضاهای عمومی برای نمایش تصاویر و اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع ویدئو وال‌ها معمولا با استفاده از تکنولوژی LED تولید می‌شوند و می‌توانند تصاویر با رزولوشن بالا و رنگ‌های شفاف و پویا را به نمایش بگذارند.

ویدئو وال‌ها در فضاهای عمومی مانند فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن، مراکز تفریحی، سینماها، رستوران‌ها، هتل‌ها و… استفاده می‌شوند.

تلویزیون داخل سالن یا LED WALL چیست ؟

تلویزیون داخل سالن به دو نوع صفحه نمایش برای نمایش تصاویر و ویدئوها در داخل سالن‌ها و فضاهای بسته اشاره دارد.

LED WALL، یک صفحه نمایش ال ای دی با کیفیت بالا است که برای استفاده در فضاهای داخلی و سالن‌های کنفرانس، تئاتر، سینما، هتل‌ها و مراکز خرید طراحی شده است.

این صفحه‌ها معمولاً دارای ورودی‌های مختلفی مانند HDMI، VGA و USB هستند و می‌توانند به سیستم‌های صوتی و تصویری مختلف متصل شوند.
از طرفی، LED Wall یک دیوار LED است که با اتصال چندین ماژول LED با هم، به دست می‌آید. این دیوار LED می‌تواند به عنوان یک صفحه نمایش بزرگ در فضاهای داخلی و خارجی مانند تئاتر، استادیوها، سالن‌های کنفرانس، سالن‌های مطبوعاتی، رستوران‌ها و مراکز خرید استفاده شود.

LED Wall به دلیل دارا بودن کیفیت بالا، روشنایی بیشتر و قابلیت تنظیم شدن در اندازه‌های مختلف، برای برنامه‌های تبلیغاتی، فرهنگی و هنری بسیار مناسب است.
در کل، هر دو نوع تلویزیون داخل سالن و LED Wall، برای نمایش تصاویر و ویدئوها در فضاهای داخلی بسیار مناسب هستند و در صنعت تبلیغات، رسانه‌های اجتماعی، فرهنگی و هنری بسیار کاربرد دارند.

ویدئو وال( نمایشگر شهری) در کنسرت ها

ویدئو وال‌ها در کنسرت‌ها برای نمایش تصاویر بزرگ و پویا به کار می‌روند و به عنوان یکی از ابزارهای اصلی در نمایش‌های موسیقی مورد استفاده قرار می‌گیرند.نم به هنگام اجرای کنسرت به شکلی گسترده در صحنه قرار می‌گیرند و می‌توانند تصاویر پویا و بزرگی را به نمایش بگذارند که به تجربه شنوایی و دیداری مخاطبان کمک می‌کنند.

استفاده از ویدئو وال‌ها در کنسرت‌ها به دلیل امکاناتی که ارائه می‌دهند، مورد توجه قرار گرفته است. برخی از کاربردهای ویدئو وال‌ها در کنسرت‌ها عبارتند از:

1- نمایش تصاویر بزرگ 

2-افزایش تجربه دیداری

3- استفاده در قالب تئاتر موسیقی

4- نمایش تصاویر زنده

5- تأثیر بر روی حس و حال مخاطبان

6- نمایش پیام‌های تبلیغاتی

قابلیت های ویدئو وال

وجود تلویزیون شهری در سطح شهر از مزایای زیادی برخوردار است. این وسیله باعث یه وجود آمدن قابلیت های طیادی می شود از جمله :

1- زاویه دید و وضوح بالا
2- نشان دادن فرمت های ویدیویی وصوتی
3-  دامنه کنترلی و ارتباطی گسترده
4-  انعطاف پذیری به صورت سه بعدی
5-  این دستگاه ضد‌ضربه و ضد‌آب می باشد
6-  خراب نشدن در برابر نفوذ گرد و غبار و شرایط‌ بد جوی.
7-  طول‌عمر بالای قطعات و لوازم مصرفی.
8-  انعطاف پذیری به صورت سه بعدی
9- خارج شدن صدای استریو و بیشتر شدن دستگاه های صوتی قدرتمند.
10- استفاده راحت در شبکه‌های درون سازمانی.

نصب ویدئو وال( نمایشگر شهری)

نصب ویدئو وال نیاز به تخصص و دانش فنی دارد و بهتر است برای انجام این کار از شرکت لومینکس کمک بگیرید زیرا این شرکت با داشتن افراد خبره شما را در رسیدن به خواسته تان یاری می کند. این فرآیند شامل چندین مرحله است که در زیر به طور خلاصه توضیح داده شده است:

۱. برنامه‌ریزی

قبل از هر چیزی، باید برنامه‌ریزی به خوبی انجام شود. در این مرحله، محل نصب ویدئو وال، ابعاد و نوع ویدئو وال، نیاز به تهویه و هواسازی و دیگر جزئیات مربوط به نصب باید بررسی شود. این مرحله با همکاری تیم متخصص و مسئولین محل نصب انجام می‌شود.

۲. طراحی

در این مرحله، طرح ویدئو وال و ترکیب آن با صحنه کنسرت طراحی می‌شود. این شامل انتخاب نوع صفحه نمایش، تعیین ابعاد ویدئو وال، انتخاب ابزار و تجهیزات مورد نیاز و دیگر جزئیات طراحی است.

۳. نصب فریم ویدئو وال

 فریم ویدئو وال در محل نصب قرار می‌گیرد. این شامل نصب قاب، قفل‌ها، پایه و دیگر تجهیزات مورد نیاز برای نصب فریم ویدئو وال است.

۴. نصب ماژول‌های LED

پس از نصب فریم، ماژول‌های LED بر روی فریم نصب می‌شوند. این شامل قرار دادن ماژول‌های LED در مکان مناسب و اتصال آن‌ها به یکدیگر، اتصال آنها به سیستم تغذیه و دیگر تجهیزات مربوط به LED است.

۵. نصب سیستم تغذیه و کابل‌ها

در این حالت، سیستم تغذیه و کابل‌ها برای اتصال ماژول‌های LED و دیگر تجهیزات به یکدیگر نصب می‌شوند. این شامل نصب منبع تغذیه، کابل‌های برق، کابل‌های داده، کابل‌های شبکه و دیگر تجهیزات مربوط به ویدئو وال است.

۶. تنظیمات و راه‌اندازی

 تمامی تجهیزات ویدئو وال به هم متصل شده و به کنترلر ویدئو وال متصل می‌شوند. سپس، تنظیمات مربوط به ویدئو وال انجام می‌شود تا تصاویر به درستی نمایش داده شوند. در نهایت، ویدئو وال راه‌اندازی می‌شود و تست‌های لازم برای بررسی عملکرد ویدئو وال انجام می‌شود.

قیمت ویدئو وال( نمایشگر شهری)

قیمت ویدئو وال، به دلیل وجود بسیاری از متغیرهای مختلف از جمله ابعاد ، کیفیت تصویر، نوع ویدئو وال،جنس و متراژ… متفاوت است. برای اینکه بتوان به شما قیمت دقیقی اعلام کرد، بهتر است با شرکت‌ لومینکس که تولید کننده ویدئو وال است تماس بگیرید و جزئیات مورد نیاز خود را با آنها مطرح کنید تا به شما پاسخ دقیقی داده شود.

سخن پایانی

در کل، ویدئو وال‌ها به عنوان یک وسیله قدرتمند برای نمایش تصاویر بزرگ و پویا، در بسیاری از صنایع و محیط‌های مختلف به کار می‌روند.شرکت لومینکس تولید کننده و ارائه دهنده انواع خدمات در زمینه نورپردازی، نصب و تولید ویدئو وال و تلویزیون شهری می باشد.

برای دریافت  اطلاعات بیشتر و مشاوره  و ارائه خدمات با شماره های زیر تماس بگیرید .

Related Posts

keyboard_arrow_up