سوالات متداول

سه وجه مهم در نورپردازی نمای ساختمان چیست؟

تنوع بیش از حد در نورپردازی و استفاده از چراغ های خورشیدی را میتوان رایج ترین اشتباهات درنورپردازی نما دانست که نباید انجام دهید.

نورپردازی نما چه سبک هایی دارد؟

در نورپردازی نمای ساختمان میتوان از سبک های متعددی مانند نورپردازی خشن، نورپردازی یکدست، نورپردازی از داخل و خارج و نورپردازی تاکیدی یا منطقه ای استفاده نمود.

با کمک نورپردازی نما میتوان چه ویژگی هایی از ساختمان را به نمایش گذاشت؟

ویژگی‌ هایی مانند فرم، جنس، بافت و رنگ ساختمان از جمله مواردی هستند که می‌توان به کمک نورپردازی نما، در شب به نمایش گذاشت.

پارامترها و عوامل تاثیرگذار در نورپردازی نمای ساختمان کدامند؟

در نورپردازی نما، عواملی مثل کاربری ساختمان و سبک طراحی نما، شناخت تجهیزات موجود در بازار، اصول زیبایی شناسی ، بودجه و سلیقه کارفرما و … تاثیر گذار است.

آیا نورپردازی نما باید حتما انجام گیرد ؟

لزومی به انجام نورپردازی نما در تمامی ساختمان ها نیست ولی از آنجایی که توجه به اصول زیبایی شناسی گسترش یافته است نورپردازی نما در اکثر ساختمان ها با اهداف مختلفی مثل معرفی و شاخص کردن ساختمان، زیبایی بصری و … انجام می شود.

نورپردازی نمای ساختمان باید از بالا صورت گیرد یا از پایین ؟ و چه تفاوتی دارد ؟

نورپردازی نما لزوما دارای جهت و موقعیت قرارگیری خاصی نیست و جهت آن بستگی به سبک طراحی نما، تکنیک انتخاب شده نورپردازی نما، نوع تجهیزات و اصول زیبایی شناسی دارد. به طور مثال اگر قرار باشد از نور جت لایت ها برای نورپردازی نما استفاده شود معمولا در پایین بنا نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرند

آیا نورپردازی نمای بیرونی ساختمان هزینه زیادی دارد ؟

میزان هزینه نورپردازی نما به پارامترهای گوناگونی از جمله انتخاب تجهیزات، تعدد آنها، کاربری بنا و حتی داشتن یا نداشتن سیم کشی برای نورپردازی بستگی دارد. به همین دلیل نمی توان هزینه نورپردازی را به صورت دقیق قبل از بازدید از ساختمان پیش بینی کرد.

نورپردازی ساختمان هایی که نمای شیشه دارند چگونه انجام می شود ؟

با توجه به اینکه متریال شیشه دارای کیفیت، ویژگی و رفتارهای فیزیکی متفاوتی است به همین دلیل نورپردازی نمای شیشه ای ساختمان ها به صورتی متفاوت انجام می شود. ویژگی هایی مثل صیقلی بودن، عبور نور، بازتاب نور و غیره در انتخاب تجهیزات و تکنیک های نورپردازی نما تفاوت هایی را ایجاد می کند. برای نورپردازی نمای شیشه ای ساختمان از مشاورین و کارشناسان نورپردازی لومینکس راهنمایی بگیرید.

آیا برای نورپردازی نمای ساختمان نیاز به مشاوره و کار حرفه ای است ؟

بله ، نورپردازی نمای ساختمان باید طبق اصول و ضوابط خاصی انجام شود تا سبب ایجاد آلودگی بصری و عدم هماهنگی نوری در کنار ساختمان های دیگر نشود. برای انجام یک نورپردازی حرفه ای در ساختمان باید تمامی عوامل فنی مانند قدرت پرتاب نور، زاویه تابش نورهای مختلف، رنگ نورها و انتخاب المان مناسب با دقت صورت گیرد به همین دلیل نیاز به مشاوره و اجرای حرفه ای دارد
شرکت نورپردازی نمای لومینکس با استفاده از تیم حرفه ای و مجرب انتخاب را برای شما آسوده می کند.

منظور از نورپردازی نما چیست؟

در واقع مفهوم نورپردازی نما لحاظ المان های نورپردازی نظیر چراغ ها، مشعل ها و سایر عناصر روشنایی مخصوص و متنوعی است که در کنار آنکه روشنایی را تأمین می کنند، سبب زیبایی بصری و جذابیت مضاعف در نمای ساختمان می شوند؛ همچنین این تکنیک در زیبا سازی بافت شهر از لحاظ بصری تأثیر شگرفی را اعمال می کند؛ نورپردازی نمای ساختمان فقط به ساختمان ها و مراکز تجاری بزرگ یا فروشگاه ها محدود نمی شود؛ بلکه می توان از این تکنیک در ساختمان های مسکونی، ویلایی، آپارتمان ها و …. استفاده نمود

keyboard_arrow_up