نورپردازی داخلی

folder_openنورپردازی ،LED، لاینر
نورپردازی داخلی

نورپردازی داخلی

شرکت لومینکس ارائه دهنده انواع خدمات نورپردازی است. این مجموعه تا کنون پروژه‌های زیادی را در حوزه صنایع روشنایی و نورپردازی انجام داده و جز اولین شرکت‌های پیشرو در این حوزه می‌باشد.
همچنین مجموعه لومینکس در طراحی، ساخت و تولید انواع محصولات نورپردازی پیشرو بوده، و در برخی‌ محصولات توانسته با نمونه‌های مشابه وارداتی به لحاظ کیفیت رقابت کند.

09127667128
09127667128

نورپردازی داخلی

نورپردازی داخلی، فرایندی است که در آن با استفاده از منابع نوری متنوع و مناسب، نور به روی نماهای داخلی ساختمان و تزیین آنها اعمال می‌شود.

در این فرایند، با استفاده از لامپ‌های مختلف، فضاهای داخلی ساختمان به‌صورتی طراحی و روشنایی می‌شوند که در نتیجه زیبایی و جذابیت بیشتری به فضاها اضافه می‌شود.
نورپردازی داخلی به‌منظور بهبود ظاهر و کیفیت فضا، افزایش روشنایی و کنترل روشنایی در فضاهای داخلی ساختمان‌ها به‌کار می‌رود.

این فرایند با استفاده از منابع نوری مختلف، به‌صورتی طراحی می‌شود که در نتیجه، تأثیر مثبتی بر روی روحیه و احساس کاربران فضا ایجاد شود.

اهمیت نورپردازی داخلی

نورپردازی داخلی به معنای استفاده از نور به عنوان یک عنصر طراحی داخلی است. این روش شامل استفاده از انواع نورهای مختلف، نظیر نور مستقیم، نور غیرمستقیم، نور پراکنده و نور حلقوی است.

هدف از این نوع نورپردازی، ایجاد فضایی روشن، دلنشین و جذاب است که از آن لذت برد و از آن استفاده کند. به طور کلی، نورپردازی داخلی یکی از عوامل مهم در طراحی داخلی است و می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی و کارافزاری افراد کمک کند.

از جمله موارد اهمیت نورپردازی داخلی شامل:
• افزایش جذابیت فضا
• افزایش روشنایی فضا
• بهبود کیفیت کار
• ایجاد امنیت
• کاهش هزینه‌های انرژی
• ایجاد حالت روحی مطلوب

چه نوع لامپ‌هایی برای نورپردازی داخلی استفاده می‌شود؟

برای نورپردازی داخلی، انواع مختلفی از لامپ‌ها و منابع نوری مورد استفاده قرار می‌گیرند که هر یک دارای ویژگی‌ها و امکانات خاصی هستند. برخی از انواع لامپ‌های معمولاً استفاده شده برای نورپردازی عبارتند از:

۱) لامپ‌های LED:

از لامپ‌های LED به‌عنوان یکی از پرطرفدارترین و کم‌مصرف ترین لامپ‌ها برای نورپردازی استفاده می‌شود. این لامپ‌ها دارای عمر طولانی، رنگ‌بندی‌های گوناگون و امکاناتی مانند قابلیت کنترل درجه روشنایی هستند.

۲) لامپ‌های فلورسنت:

لامپ‌های فلورسنت نیز یکی دیگر از لامپ‌های پرطرفدار برای این نوع نورپردازی هستند. این لامپ‌ها دارای مصرف برق کمتری نسبت به لامپ‌های معمولی هستند و به‌راحتی در دسترس هستند.

۳) لامپ‌های هالوژن:

این لامپ‌ها دارای نوری با کیفیت بالا و رنگ مطلوب هستند و امکان کنترل درجه روشنایی را نیز دارند.

۴) لامپ‌های نئون:

لامپ‌های نئون که اغلب به‌صورت لوله‌ای و با سایزهای مختلف تولید می‌شوند، و طرفداران زیادی دارند. این لامپ‌ها دارای رنگ‌های متنوع و قابلیت ایجاد طرح‌های گوناگون هستند.

انواع چراغ برای نورپردازی خانه

وقتی نوبت به نورپردازی خانه می‌رسد، مهم است که سه نوع چراغ داخلی را در نظر داشته باشید. اجازه دهید در مورد انواع چراغ های مورد استفاده در خانه با جزئیات به شما بگوییم.

1. نورپردازی محیطی:

نورهای محیطی نیز به عنوان نور طبیعی یا نورهای خلقی شناخته می شوند. آنها کمی درخشش به خانه شما می بخشند و آن را در رویدادها و مناسبت ها لذت بخش می کنند. این نوع نورپردازی را می توان در لوسترها و سقف پیدا کرد که به اتاق درخششی گرم می بخشد، درست همان چیزی که پس از یک روز کاری پرمشغله به آن نیاز دارید!

2. روشنایی:

همانطور که از نامش پیداست، نورپردازی کاری محیطی با روشنایی بیشتر ایجاد می کند و مغز را برای انجام کار هوشیارتر می کند. چه باید قبل از پایان مهلت، یک تکلیف را ارسال کنید، چه باید قبل از شروع مهمانی اتاق را تمیز کنید روشنایی کار برای شما مناسب است. این به شما کمک می کند تا روی انجام کار تمرکز کنید!

3. نورپردازی تاکیدی:

نورپردازی تاکیدی به بخش های خاصی از خانه شما تمرکز می کند. آیا نقاشی دارید که بخواهید به آن توجه ویژه ای شود؟ نورپردازی تاکیدی برای این کار مناسب است. گوشه ها و گوشه های خانه شما دیگر تاریک نخواهند بود، نور محیط روی دیوارها چشم ها را جلب می کند و تمام نمایش های دیواری و نقاشی های رنگ روغن شما را زیباتر می کند.

چراغ های مورد استفاده در نورپردازی داخلی خانه

انواع مختلف نورپردازی را می توان به روش های مختلف در خانه های شما ارائه کرد. انواع مختلفی از چراغ ها وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد.

• لامپ ها
• چراغ های کف
• لوستر
• نورپردازی مسیر
• نورپردازی آویز

چگونه می‌توان از نور روز در طراحی داخلی استفاده کرد؟

استفاده از نور روز در طراحی داخلی می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی و کارافزاری افراد کمک کند. برای استفاده بهینه از نور روز در طراحی داخلی، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

1- طراحی پنجره‌ها:

طراحی پنجره‌ها به گونه‌ای که نور روز به درستی وارد فضا شود، می‌تواند به بهبود استفاده از نور روز کمک کند. برای مثال، پنجره‌های بزرگ و باز، می‌توانند به بهبود ورود نور روز به فضا کمک کنند.

2- استفاده از سایه‌بان:

استفاده از سایه‌بان می‌تواند به کنترل ورود نور روز به فضا کمک کند. با استفاده از سایه‌بان، می‌توانید میزان نور روز را کنترل کنید و محیط داخلی را بهتر به نیازهای شما و میزان نور روز تنظیم کنید.

3- استفاده از رنگ‌های روشن:

رنگ‌های روشن به‌طور معمول نور را به خود جذب می‌کنند و می‌توانند به افزایش روشنایی فضا کمک کنند.

4- استفاده از بازتابنده‌ها:

استفاده از بازتابنده‌ها می‌تواند به بهبود ورود نور روز به فضا کمک کند. با استفاده از بازتابنده‌ها، می‌توانید نور روز را به سمت داخل فضا هدایت کنید و از ایجاد سایه در فضا جلوگیری کنید.

5- استفاده از سیستم‌های نورپردازی:

با استفاده از سیستم‌های نورپردازی، می‌توانید نور روز را به بهترین شکل در فضا پخش کنید و از نیازهای مختلف کاربران فضا پاسخ دهید.

تأثیر نور مصنوعی در نورپردازی داخلی لومینکس

نور مصنوعی باعث ایجاد انگیزه مناسب می شود. نگاه ما در هر لحظه به روشن‌ترین قسمت فضا کشیده می‌شود، به همین علت موقعی که بخواهیم یک نقطه از فضا را از چشمگیر کنیم از نور مصنوعی استفاده می کنیم.

در قسمت آشپزخانه، می توان برای برجسته کرده میزناهاری یا آن استفاده کنیم .

با این نور می توان نور آرام و ملایمی به سطوح مختلف دهیم که باعث انعکاس نور می شود از سطح آن می شود. با طراحی مناسب توسط نورپردازی مصنوعی می شود عمق ولایه به نقاط مختلف اضافه کرد.

نورپردازی داخلی برای فضاهای کاری چه تأثیری دارد؟

این نورپردازی برای فضاهای کاری تأثیرات مهمی دارد که می‌توان به برخی از آنها اشاره کرد:

1- افزایش تمرکز:

استفاده از نورپردازی داخلی مناسب، می‌تواند باعث افزایش تمرکز و تمام‌تلاش برای انجام کار شود.

2- افزایش انگیزه کاری:

نورپردازی داخلی می‌تواند حالت روحی کارمندان را بهبود بخشیده و انگیزه کاری آنها را افزایش دهد.

3- بهبود کیفیت کار:

این نوع نورپردازی می‌تواند باعث بهبود کیفیت کار و کارایی کارمندان شود.

4- کاهش خستگی چشم:

اگر نورپردازی مناسب باشد می تواند به کاهش خستگی چشم و افزایش راحتی کارمندان کمک کند.

5- ایجاد حالت روحی مطلوب:

نورپردازی داخلی می‌تواند به ایجاد حالت روحی مطلوب در کارمندان کمک کند، به‌طوری‌که فضاهایی که به‌طور مناسب روشن می‌شوند، می‌توانند حالت روحی مطلوبی را برای کارمندان ایجاد کنند.

برای طراحی داخلی به چه کیفیت نور نیاز دارید؟

نیازمندی‌های نوری برای طراحی داخلی، بستگی به نوع فضای داخلی، نوع فعالیت، اندازه فضا، سبک طراحی و تأثیرات ویژه دارد. برای بهترین نتیجه، بهتر است یک طراح داخلی یا متخصص نورپردازی را به عنوان مشاور خود در نظر بگیرید تا نیازهای نوری خود را بررسی کند و به شما راهنمایی کند.

نیازمندی‌های نوری برای طراحی داخلی، به موارد زیر بستگی دارد:

1- نوع فعالیت:

نوع فعالیتی که در فضای داخلی انجام می‌شود، تأثیر بسیاری بر کیفیت نور دارد. برای مثال، در فضاهای کاری، نور با کیفیت بالا برای تمرکز کاربران بسیار مهم است.

2- اندازه فضا:

اندازه فضای داخلی نیز بر کیفیت نور تأثیر می‌گذارد. برای مثال، در فضاهای بزرگ، نیاز به نور قوی‌تر و انتشار بیشتر داریم.

3- سبک طراحی:

سبک طراحی فضای داخلی نیز بر نوع و کیفیت نور تأثیر می‌گذارد. برای مثال، در دکوراسیون مدرن، نورهای LED و روشنایی درخشان بیشتر استفاده می‌شود.

4- تأثیرات ویژه:

در طراحی داخلی، ممکن است نیاز به تأثیرات ویژه باشد که نیاز به نوع خاصی از نور دارند. برای مثال، در نورپردازی، نورهای رنگی و نئون معمولاً برای ایجاد تأثیرات ویژه استفاده می‌شوند.

هزینه نورپردازی داخلی لومینکس

هزینه نورپردازی داخلی می‌تواند بسیار متغیر باشد و بستگی به عوامل مختلفی دارد. هزینه نورپردازی بستگی به موارد زیر دارد:
• اندازه و مساحت فضا
• نوع محصولات نورپردازی
• تعداد و نوع نقاط نورپردازی
• محل نصب
• متخصص نورپردازی
به طور کلی،برای به دست آوردن تخمین دقیق هزینه نورپردازی، می توانید با کارشناسان ما در شرکت لومینکس مشورت کنید و برآورد دقیقی از هزینه ها داشته باشید.

سخن پایانی

شرکت نورپردازی لومینکس کلیه خدمات نورپردازی را انجام می دهند. تکنسین و کارشناسان ما با تجربه کافی که در این زمینه دارند مطابق با سلیقه مشتری هر گونه خدمات نورپردازی را انجام می دهند.

برای دریافت  اطلاعات بیشتر و مشاوره  و ارائه خدمات با شماره های زیر تماس بگیرید .

Related Posts

keyboard_arrow_up