12 نکته نورپردازی برای کمک به شما در دریافت نور با کیفیت در فضای باز

folder_openنورپردازی ،LED، لاینر
نورپردازی فضای باز

نورپردازی در فضای باز

 ما زمان و پول زیادی را صرف طراحی نمای بیرونی خانه و درست کردن همه چیز می کنیم. در حالی که خانه در طول روز چشمگیر به نظر می رسد، اغلب هنگام غروب خورشید جذابیت خود را از دست می دهد. با استفاده از نورپردازی مناسب منظره، نه تنها می‌توانیم آن ظاهر منحصربه‌فرد را حتی در شب حفظ کنیم، بلکه حتی آن را بهبود بخشیم.
در اینجا 12 بهترین نکته برای نورپردازی در فضای باز وجود دارد که به شما کمک می کند تا نوری با کیفیت برای خانه خود داشته باشید.

09127667128
09127667128

 

نکات چیدمان و طراحی

نورپردازی در فضای باز یک چالش مهم است، چه کار در یک خانه کوچک تا متوسط ​​یا یک ساختمان تجاری بزرگ. بهترین راه برای شروع سفر، برنامه ریزی چیدمان است. منطقه ای را که می خواهید بپوشانید، انواع نورهایی که ترجیح می دهید و محدودیت های فضای بیرونی خود را مشخص کنید.

بیشتر بخوانید: نورپردازی نما

منطقه روشنایی خود را برنامه ریزی کنید

اولین قدم برای دریافت نور با کیفیت در فضای باز، برنامه ریزی و آماده سازی است. یک برنامه روشنایی خشن برای فضای بیرونی خود تهیه کنید و مناطقی را که می خواهید روشن کنید برجسته کنید. انجام این کار به شما کمک می کند تا نتایج نهایی را تصور کنید.

اطمینان حاصل کنید که همه چیز در طرح پوشش داده شده است، از جمله دیوارهای خانه، باغ، چشمه، حوضچه ها، مسیرها، پله ها و محوطه حیاط. همچنین می توانید برای مدیریت راحت تر، طرح روشنایی فضای باز را به بخش های فرعی تقسیم کنید. یک باغ و یک طرح روشنایی عرشه درست کنید، سپس هر بار روی یک بخش کار کنید.

نورپردازی نما در مقابل نورپردازی مسیر

چراغ های خود را در مقابل دیوارهای ساختمان قرار دهید

از آنجایی که هیچ دو ساختمانی شبیه هم نیستند، طراحی و معماری روشنایی فضای باز شما را تعیین می کند. اما به عنوان یک قانون کلی، یک راه ساده برای نورپردازی خانه ها وجود دارد. دیوارها بیشتر ساختمان را تشکیل می دهند، بنابراین مکان خوبی برای شروع است. وسایل روشنایی را در امتداد دیوارهای بیرونی ساختمان قرار دهید. ساختمان های تجاری از این نوع نورپردازی به عنوان نورپردازی نما یاد می کنند.

چراغ های نمای شما باید نمای بیرونی ساختمان را بپوشانند، اما نیازی به برجسته کردن مناطق نامطلوب نیست. علاوه بر این، باید از قرار دادن یک چراغ در زیر یا بالای پنجره خودداری کنید. اگر نورهای دیواری از طریق پنجره وارد ساختمان شوند، مراحل نورپردازی داخلی شما را مختل می کند.

مطمئن شوید که همه مسیرها به خوبی روشن هستند

روشنایی مسیر یکی از اصلی ترین نورپردازی های فضای باز است. سه مسیر اصلی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، مسیر ورودی، مسیر باغ و مسیر خانه. چراغ های مسیر به روشن کردن مناطق پیاده روی و رانندگی شما با حداقل نور کمک می کنند.

نورپردازی مسیر نباید جسورانه و برجسته باشد. چراغ های راه راه حلی عملی برای ایمنی در شب هستند. می توانید از چندین چراغ مسیر کوچک نزدیک به یکدیگر استفاده کنید تا جذابیت بصری را به مسیرهای خود اضافه کنید. برای مسیرهای بزرگتر، بهتر است چراغ های پرتوی بزرگتر را برای پوشش کارآمد پخش کنید.

چراغ های بولارد، چراغ های پست ، چراغ های سنبله و حتی چراغ های داخل زمین را می توان برای روشنایی مسیر استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: استیج کف ال ای دی

3 نورپردازی درخت در مقابل نورپردازی آب

درختان قطب های عالی برای چراغ های فضای باز هستند

درختان بخشی از نور چشم انداز شما در منطقه هستند. به جای دوری از آنها و کار کردن در اطراف آنها، باید از آنها به عنوان مرکزی برای وسایل روشنایی در فضای باز استفاده کنید. درختان می‌توانند به پنهان کردن سیم‌های زشت کمک کنند و در عین حال نقاط لنگر را فراهم کنند.

درختان برای آویزان کردن چراغ ها از آنها عالی هستند. می توانید چراغ های رشته خود را بین دو درخت مجاور ثابت کنید یا هر درخت را جداگانه تزئین کنید. نورهای نسبتاً یک راه معمول و آسان برای روشن کردن درختان شما هستند.

تکنیک های روشنایی آب

آب یک ماده منحصر به فرد است زیرا نورها را بر خلاف مواد دیگر منعکس می کند و می شکند. دو رویکرد برای روشنایی آب در زیر آب و روشنایی بالای آب وجود دارد. نورپردازی زیر آب برای استخرها و آبنماها مناسب است. حتی می توانید از چراغ های RBG آدرس پذیر برای روشنایی زیر آب استفاده کنید. یک چراغ روشنایی که در داخل آب قرار می گیرد، توهمی ایجاد می کند که به نظر می رسد خود آب در حال درخشان است.

نورپردازی بالای آب مشابه نورپردازی مسیر است و برای جویبارها و حوض های آب باریک مناسب است. آب بخش عمده ای از نورپردازی منظره است اما متاسفانه اغلب مورد غفلت قرار می گیرد.

چراغ های رنگ گرم برای مناطق نشستن در فضای باز ایده آل هستند

نورها در دو رنگ زرد گرم و آبی سرد هستند. لامپ های ال ای دی خنک برای نورپردازی در دفتر کار مناسب هستند، جایی که حداکثر روشنایی را برای شبیه سازی نور خورشید به ارمغان می آورد. لامپ‌های ال‌ای‌دی گرم حسی نرم و دنج مانند آتش‌سوزی دارند و برای ایجاد محیط‌های آرامش‌بخش ایده‌آل هستند. نورپردازی در فضای باز باید همیشه از لامپ های گرمتر استفاده کند.

چراغ های کولر برای نورپردازی خانه توصیه نمی شود، اما جایگاه مهمی در نورپردازی فضای باز دارند. لامپ های خنک به بهترین وجه برای لامپ های خیابان ، چراغ های بولارد در فضای باز و چراغ های امنیتی مناسب هستند.

تعداد کل وسایل روشنایی را تخمین بزنید

هنگامی که طرح روشنایی فضای باز شما نهایی شد، می توانید تعداد وسایل روشنایی را محاسبه کنید. شما می توانید با محاسبه مقدار چراغ های مسیر، باغ، گاراژ و دیوار و سپس جمع کردن آنها با یکدیگر، تعداد چراغ های فضای باز مورد نیاز را تخمین بزنید.

به هر عددی که رسیدید 10 درصد به آن اضافه کنید. مردم اغلب تعداد وسایل روشنایی مورد نیاز برای نورپردازی منظره را دست کم می گیرند و در نهایت وسایل بیشتری سفارش می دهند. اگر این برای شما خیلی چالش برانگیز است، بر این اساس با برقکار یا پیمانکار خود مشورت کنید.

نکات روشنایی

لامپ ها دسته ای پیچیده هستند. از نظر فنی می‌توانید هر گونه چراغ‌های روشنایی را در هر محیطی نصب کنید، اما کیفیت کلی روشنایی ضربه خواهد خورد. برای استفاده بهینه از چیدمان فضای باز خود، مطمئن شوید که از چراغ های مناسب برای مناطق مربوطه استفاده می کنید.

5 چراغ سقفی توکار در مقابل چراغ های پله ای توکار

برای روشنایی گاراژ از چراغ های فرورفته استفاده کنید

روشنایی گاراژ ساده ترین راه حل، نورپردازی توکار را دارد. چراغ های توکار برای گاراژها ایده آل هستند، زیرا فضای زیادی را اشغال نمی کنند و با درب گاراژ شما تداخلی ایجاد نمی کنند.

درب گاراژ اساساً یک وقفه در راه اندازی نورپردازی دیوار شماست زیرا نمی توانید چراغ های دیواری را روی در یا زیر آن قرار دهید. چراغ‌های فرورفته به عنوان چراغ‌های تاکیدی جایگزین عمل می‌کنند و جلوی گاراژ را روشن می‌کنند در حالی که مشخصات پایینی دارند.

از چراغ های پله ای برای روشن کردن راه پله ها استفاده کنید

پله ها بخش دیگری از تنظیمات نورپردازی منظره شما هستند که نادیده گرفته می شوند. مانند روشنایی مسیر، راه پله های کم نور یک خطر ایمنی هستند. چند روش وجود دارد که می توانید با نورپردازی راه پله ها در پیش بگیرید.

نورپردازی دیواری توکار

اگر دیواری به یک طرف پله های خود متصل دارید، می توانید چراغ های فرورفته را در دیوار قرار دهید. هر نور موازی با یک پله خواهد بود و نور را روی ردپای شما پخش می کند. این روش برای پله های عریض کمتر قابل اجرا است، مگر اینکه دیوارهایی در دو طرف راه پله خود داشته باشید.

روشنایی پله ای توکار

این بهترین راه حل برای روشنایی راه پله است. در اینجا LED ها در قسمت جلویی هر پله تعبیه شده و مستقیماً پله ها را روشن می کنند. این روش کمتر از هر روش دیگری سرزده است و به طور کلی بهترین ظاهر را دارد.

نورپردازی پست کوچک

این لامپ های پستی کوچک مانند وسایل روشنایی مسیر، در لبه راه پله نصب می شوند و هر مرحله را به آرامی روشن می کنند.

6 اسپایک لایت در مقابل نورهای رشته ای در مقابل لایت های بولارد

نورپردازی اسپایک مخصوص تخت های باغ است

وسایل روشنایی اسپایک چراغ های نقطه ای و سیل معمولی هستند که روی یک سنبله فلزی محکم برای نصب آسان در زمین نرم نصب می شوند. تنظیم آنها حتی پس از نصب آسان است. فقط سنبله را بیرون بکشید و آنها را به قسمت دیگری از باغ فشار دهید.

چراغ های سنبله برای باغ ها طراحی شده اند زیرا فقط می توانند روی زمین نسبتاً نرم نصب شوند. آنها به هیچ سخت افزار نصب اضافی یا نقاط لنگر نیاز ندارند. سنبله ها به اندازه ای بلند هستند که لامپ ها را در جای خود محکم نگه دارند.

چراغ های رشته ای برای فضاهای غذاخوری در فضای باز هستند

String Light ها وسایل کوچکی هستند که روی یک سیم بلند نصب می شوند. چراغ های رشته ای به دلیل نصب نسبتا آسان آنها در نورپردازی در فضای باز ترجیح داده می شوند.

اکثر وسایل روشنایی منظره نیاز به نصب نوعی پایه یا پایه برای لنگر انداختن وسایل دارند. چراغ‌های رشته‌ای را می‌توان به سادگی دور دو درخت و بدون دردسر بسته کرد. اجازه دهید چراغ‌های رشته‌ای در بالای ناهارخوری شما آویزان شوند تا نور ملایم و گرم روی میزهای شما روشن شود.

اگر از قبل نور کافی از طریق وسایل دیگر دارید، می توانید از چراغ های پری کوچک استفاده کنید. یا می توانید از نورهای گوی بزرگتر برای حداکثر روشنایی محیط استفاده کنید.

چراغ های بولارد برای نورپردازی مسیرها مناسب هستند

چراغ‌های بولارد لامپ‌های محکم و محکمی هستند که یک عنصر LED در بالا دارند. این وسایل اغلب به دلیل ویژگی های ایمنی و حفاظتی ترجیح داده می شوند. آنها را خواهید دید که به عنوان چراغ های خیابان در امتداد پیاده روها مستقر شده اند.

برای ساختمان های مسکونی، بولاردها برای راهروها و مسیرهای باغ مناسب هستند. آنها اطمینان حاصل می کنند که در صورت تصادف، ماشین در مسیر رانندگی باقی می ماند. برای باغ ها، این یک روش ساده است که مردم را از پا گذاشتن روی تخت گل های شما دور نگه دارید.

نکات نصب

نصب در واقع ساده ترین مرحله از کل این تلاش است. شما بیشتر کار سخت را انجام داده اید. اکنون زمان آن است که آن را به مرحله اجرا در آورید. اینجاست که همه چیز در یک سبک منسجم جمع می شود.

7 سبک های مختلف نورپردازی را در نظر بگیرید

نورپردازی در فضای باز گروه پیچیده ای از سبک ها و وسایل روشنایی است. هر بخش از منظره شما سبک نورپردازی ترجیحی خاصی دارد. دانستن تفاوت بین هر سبک نورپردازی به شما کمک می کند تا یک قدم به تنظیم نور با کیفیت نزدیک شوید.

بالا-روشنایی

این سبک شامل قرار دادن وسایل در سطح زمین و نشان دادن آنها به سمت بالا است.

برجسته سازی – قرار دادن وسایل در اطراف یک درخت، مجسمه یا پایه فواره برای برجسته کردن بهترین ویژگی های آن.
شستشوی دیوار – قرار دادن وسایل در پایه دیوار و روشن کردن دیوار از زیر.
Shadow Casting – یک وسیله را در مقابل یک عنصر منظره مانند بوته ها قرار دهید تا سایه های منحصر به فردی را روی دیوار پشت آن ایجاد کنید.
Silhouette – یک وسیله را در پشت یک عنصر منظره مانند یک درخت قرار دهید تا یک شبح تیز ایجاد کنید.

کم نور

این سبک شامل قرار دادن وسایل در بالای سطح زمین، معمولاً بالای دیوارها، و نشان دادن آنها به سمت پایین است.

روشنایی تاکیدی – روشن کردن اشیا از بالا برای برجسته کردن مناطق مورد نظر.
مهتابی – قرار دادن وسایل پرتو باریک در بالای اجسام مانند درختان برای ایجاد توهم نور مستقیم ماه.

8 زاویه پرتو و فاصله نور

زاویه های پرتو

لامپ‌ها در زوایای پرتوهای مختلفی ارائه می‌شوند. زوایای پرتو عریض نور متمرکز کمتری دارند اما سطح پوشش بیشتری دارند. در مقایسه، زوایای پرتو باریک دارای یک پرتو نور بسیار متمرکز هستند اما دارای سطح پوشش بسیار کمی هستند.

زوایای باریک پرتو اغلب منجر به روشنایی ناسازگار می شود. مرکز پرتو نور دارای یک نقطه روشن است، در حالی که اطراف دارای گوشه های تاریک عمیق است. در طول شب، زاویه پرتو روشن برای چشمان شما خشن خواهد بود، و بهتر است از چنین دردسری اجتناب کنید.

زوایای پرتو عریض دارای نور ملایم و ملایمی هستند که برای چشمان دلپذیر است. وسایل با زاویه پرتو گسترده نیز نور مناظر محیطی ثابتی را ارائه می دهند.

فاصله نور مناسب

وسایل با زاویه باریک باید نزدیکتر به یکدیگر قرار گیرند تا پوشش یکنواخت منطقه را حفظ کنند، در حالی که وسایل با زاویه باز را می توان دورتر از هم قرار داد. شما باید چراغ ها را به گونه ای قرار دهید که پوشش نور را بدون فرورفتن در ناحیه آلودگی نوری به حداکثر برسانید. با رعایت فاصله نوری مناسب می توانید چشم انداز خود را به خوبی روشن و کم مصرف نگه دارید.

راه حل های روشنایی بیرونی نیازی به روشنایی بیش از حد ندارند و قرار گرفتن در معرض نورهای روشن در طول شب تأثیر منفی بر سلامت انسان خواهد گذاشت. نور غیرمستقیم از یک منبع نور با فاصله مناسب عموماً بیش از روشنایی کافی برای هر خانه یا ساختمانی است.

شماره 9 لامپ و سیم کشی

همیشه از چراغ های LED استفاده کنید

اگرچه لامپ های رشته ای جذابیت و جذابیت خود را دارند، اما برای استفاده در فضای باز مناسب نیستند. این لامپ ها انرژی زیادی مصرف می کنند و گرمای بسیار زیادی تولید می کنند. علاوه بر این، آنها اغلب در معرض آسیب هستند و از محافظت در برابر آب و هوا ضعیف هستند.

یک لامپ LED، در مقایسه، انرژی کمتری مصرف می کند، محافظت در برابر ضربه بهتری دارد و حتی قابلیت ضد آب دارد. گیلاس بالای سوند LED طیف عالی فرم فاکتورهای آن است. یک واحد LED فضای کمتری را اشغال می کند و می تواند در هر وسیله ای با اندازه مناسب قرار بگیرد.

سیم کشی زیرزمینی را به درستی ایمن کنید

روشنایی بیرونی یک چالش عمده دارد، مدیریت سیم. هرچه فضای روشنایی فضای باز شما بزرگتر باشد، به کابل، سیم و سوئیچ بیشتری نیاز خواهید داشت. چراغ‌های منظره شما اغلب چند متری از وسایل روشنایی عرشه شما فاصله دارند و سیم‌ها باید در کل فضای بیرون اجرا شوند.

راه حل این مشکل سیم کشی زیرزمینی است. کابل های خود را در عمق زمین فرو کنید تا هم از سیم ها و هم از خودتان محافظت کنید. عمق استاندارد برای سیم کشی در هر فضای بیرونی 12 اینچ است، اما اگر کابل های محافظ مناسبی داشته باشید، می توانید با 6 اینچ فاصله بگیرید.

نکات خرید

خرید وسایل آسان است، اما خرید از یک شرکت قابل اعتماد یک چالش است. محصولات اغلب ممکن است نقص داشته باشند، با تصویر کاتالوگ خود متفاوت باشند، یا در نهایت با اجزای ارزان‌تری همراه باشند. قبل از تماس با یک شرکت تولید کننده سبک، چند فاکتور مهم را در نظر بگیرید.

شماره 10 همیشه گارانتی محصول و گواهینامه ایمنی را بررسی کنید

گارانتی محصول

وسایل روشنایی فضای باز شما در نهایت پس از چند سال می سوزند. طبیعت لامپ ها چنین است. با این حال، همه چراغ ها یکسان ساخته نمی شوند و برخی از آنها به طور قابل توجهی کیفیت بالاتری نسبت به بقیه دارند.

یک راه آسان برای تعیین کیفیت یک چراغ روشنایی، بررسی گارانتی آن است. تولیدکنندگانی که محصولات باکیفیت را ارسال می کنند، اغلب 3 تا 5 سال ضمانت تمام محصولات خود را دارند. در مقابل تولید کنندگان سایه دار که فقط 6-12 ماه گارانتی ارائه می دهند.

گواهینامه های ایمنی

هنگام برخورد با قطعات و محصولات الکتریکی، ایمنی همیشه باید یک نگرانی اصلی باشد. بسیاری از کشورهای جهان به محصولات الکتریکی نیاز دارند تا با استانداردهای بهداشتی و ایمنی مطابقت داشته باشند.

استانداردهای ISO در آمریکای شمالی رایج است، اما اروپا از استانداردهای CE و RoHS برای تعیین ایمنی محصول استفاده می کند. اطمینان حاصل کنید که تامین کننده شما دارای گواهینامه مناسب است و هر محصول در چارچوب مقررات است.

اگر محصولی به درستی تایید نشده باشد، استفاده از آن می‌تواند خطرناک باشد و برخی کشورها حتی به شما اجازه واردات محصولات بدون گواهی‌های لازم را نمی‌دهند.

شماره 11 قبل از ثبت سفارش کامل، نمونه ها را درخواست کنید

تلاش برای سفارش محصولات روشنایی از تولید کنندگان و تامین کنندگان ممکن است اشتباه باشد. تاخیر در حمل و نقل، مسائل مربوط به کنترل کیفیت، بسته بندی نامناسب قبل از حمل و نقل و غیره، همگی از مشکلات عمده واردات لوازم الکترونیکی هستند. نمونه ها یک راه ساده و آسان برای تعیین کیفیت محصول و لجستیک حمل و نقل هستند.

هر سازنده ای که ارزش نمک خود را داشته باشد، نمونه هایی را قبل از سفارش واقعی ارائه می دهد. به خاطر داشته باشید که این نمونه ها به دلیل صرفه جویی در مقیاس عموما گران تر هستند. اما هزینه اولیه کمی برای اطمینان از کیفیت ارزش آن را دارد.

برخی از تامین کنندگان نمونه های رایگان را ارائه می دهند، اما تنها پس از ثبت سفارش. این یک روش فریبنده برای وادار کردن شما به پرداخت اول بدون بررسی محصول است. همیشه باید قبل از اینکه به طور کامل به یک سفارش بزرگ از وسایل روشنایی در فضای باز متعهد شوید، نمونه بخواهید.

12 اطمینان حاصل کنید که وسایل روشنایی دارای گواهی IP هستند

چراغ های بیرونی در مقایسه با چراغ های داخلی باید از مجموعه استانداردهای کیفی متفاوتی پیروی کنند. این وسایل روشنایی در فضای باز باید در برابر بادهای شدید، باران، گرد و غبار و آوار مقاومت کنند. سیستم رتبه بندی IP دستگاه های الکترونیکی را برای مقاومت در برابر آب و گرد و غبار تأیید می کند. بنابراین، اگر به دنبال تجهیزات روشنایی با کیفیت در فضای باز هستید، مطمئن شوید که دارای گواهی IP است.

IP مخفف “Ingress Protection” است و با دو عدد دنبال می شود. اولین مورد مقاومت در برابر گرد و غبار را به شما می گوید و دومی مقاومت محصول در برابر آب را به شما می گوید. اعداد بالاتر نشان دهنده سختی محیط آزمایش است. بالاترین امتیاز برای دستگاه های الکترونیکی IP68 است. با این حال، شما باید با وسایل دارای رتبه IP65 خوب باشید.

چرا نورپردازی RC را برای راه حل های روشنایی و فضای باز خود انتخاب کنید؟

نیروی محرکه نورپردازی RC تاکید ما بر کمال، کیفیت و پایداری است. ما چندین راه حل درجه یک برای روشنایی داخلی و روشنایی فضای باز ارائه می دهیم. MOQ ما کم است و زمان تحویل ما سریع است.

اگر به خدمات نورپردازی OEM علاقه مند هستید، به دنبال آن نباشید . ما به قابلیت های سفارشی سازی قوی خود افتخار می کنیم که می توانید ابتدا با درخواست نمونه آن را بررسی کنید. نورپردازی در فضای باز

پس منتظر نباشید و خانه خود را با نورپردازی RC روشن کنید. تماس با ما در حال حاضر! نورپردازی در فضای باز

نتیجه

امیدواریم این نکات نورپردازی در فضای باز به شما اعتماد به نفسی داده باشد تا فضاهای خود را روشن کنید. نورپردازی در فضای باز ممکن است دشوار به نظر برسد، اما زمانی که اصول اولیه را بدانید، آسان است. برنامه ریزی صحیح را نمی توان دست کم گرفت زیرا پایه و اساس تنظیم روشنایی شما است. برای مدیریت راحت تر، سعی کنید کار خود را به تکه های کوچکتر تقسیم کنید.

هنگامی که فضای بیرون را مشخص کردید، با دقت بهترین چراغ ها را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما هستند. اما به یاد داشته باشید، قبل از شروع سفارش چراغ های خود، یک مانع دیگر برای عبور دارید، پیدا کردن یک تامین کننده معتبر. همیشه در مورد محصولات سوال بپرسید و همیشه نمونه درخواست کنید.

برای دریافت  اطلاعات بیشتر و مشاوره  و ارائه خدمات شرکت لومینکس  با شماره های زیر تماس بگیرید .

Related Posts

keyboard_arrow_up