چراغ استخری و آبنما

folder_openنورپردازی ،LED، لاینر
چراغ آبنما و استخری

چراغ استخری

چراغ استخری و آبنما از آن شاخه المان هایی در سازه ها محسوب میشوند که مسئولیت مهمی را در نورپردازی دارند.

در عصر کنونی، توجه به زیبایی یک محیط و استفاده از ابزارالاتی  که این زیبایی را بیشتر کند، اهمیت بسیاری دارد.

در این خصوص تولید کنندگان محصولات روشنایی درتلاش برای طراحی و تولید محصولات با کیفیتی هستند که بتواند این نیاز را برطرف کند.

09127667128
09127667128

چراغ استخری چیست؟

شاخه ای از پروژکتورهای LED هستند که با درجه حفاظت IP68 طراحی شده اند.

لامپ یا پروژکتورهای استخری در انواع روکار و توکار با توان های مختلف در بازار موجود است.

به دلیل اهمیت نورپردازی در اماکن، استفاده از چراغ ها اهمیت زیادی پیدا کرده است. به همین دلیل با توجه به نیاز هر مکان از چراغ های  مختلف برای مکان های متفاوت استفاده می شود تا روشنایی و نورپردازی محیط فراهم شود.

اصولا استخرها با نورپردازی صحیح ، بسیار زیباتر و شکیل تر به نظر می رسند.

برای حوضچه های بزرگ در اماکن عمومی  نیز می توانند از انواع چراغهای استخری و آب نما جهت زیبا سازی شهر استفاده کنند.این چراغ ها با رنگ های متنوع خود می توانند زیبایی چشمگیر و فوق العاده ای را ایجاد کنند.

نورپردازی استخر و آبنما

استفاده از نورپردازی در معماری برای کاهش آلودگی های بصری و ایجاد آرامش در فضا بسیار مهم است. نورپردازی مناسب می تواند به محیط چشم نوازی بدهد و از لحاظ زیبایی و جلوه محیط را تحسین برانگیز کند. استخرها، به عنوان بخشی از فضا، نیز به نورپردازی صحیح و اصولی نیاز دارند تا زیبایی و ایمنی را به آنها ببخشد.

ویژگی های چراغ های استخری و آب نما

  • میزان ضد آب بودن
  • زاویه تابش لنز
  • توانایی تولید نور در رنگ های مختلف RGB
  • دارای ضمانت در مدلهای توکارو روکار
  • در وات، اندازه و رنگهای مختلف

بیشتر بخوانید: نورپردازی نما

نورپردازی استخر 

برای نورپردازی استخر روباز، می توان از چراغهای کف و دیوار استخر استفاده کرد. با استفاده از چراغ کف و دیوار، می توان استخر را با رنگ های مختلف و دلخواه نورپردازی کرد. همچنین، با استفاده از چند منبع روشنایی در کف و دیوار استخر، می توان از ترکیب رنگ ها استفاده کرده و استخر را به صورت همزمان با چند رنگ نورپردازی کرد. برای روشنایی استخر، می توان از نورپردازی سقف و کف استفاده کرد.

چراغ های استخر می توانند به شکل روکار یا توکار نصب شوند. چراغ های توکار در دیوار استخر نصب می شوند و هم سطح با دیوار استخر قرار دارند که ظاهر زیبایی به استخر می دهد. علاوه بر این، چراغ های روکار روی دیوار نصب می شوند و کمی برآمده از سطح دیوار استخر قرار می گیرند.

نورپردازی آبنما

نورپردازی آبنما با ایجاد جلوه‌های خاصی بر آبنما، برای هر نوع محیطی از جمله حیاط، باغ، ویلا، مجتمع‌های بزرگ و سطح شهر مناسب است. بهترین روش نورپردازی آبنما استفاده از منابع نور مخفی است تا تمرکز بر جلوه زیبایی نور و روشنایی باشد و نور چشم‌خیر کننده‌ای ایجاد نشود.

همچنین، در طراحی سیستم نورپردازی آبنما باید اصول حفاظتی رعایت شود تا هرگونه حوادث ناگواری جلویی قرار نگیرد. در این راستا، از انواع پروژکتور دورفواره، چراغ استخری در تنوع رنگ‌ها (تک رنگ و RGB) و چراغ‌های ال ای دی با مقاومت بالا در برابر رطوبت استفاده می‌شود.

انواع چراغهای استخری 

چراغهای ال ای دی استخری:

این نوع چراغ به صورت توکار نصب شده و از پرکاربرد ترین مدل هایی است که مورد استفاده قرار میگیرد.

چراغ های ال ای دی معمولا  به روی جداره ی استخر یا در کف ان قرار میگیرند و در ویلاهای مدرن و شیک  استفاده ی بسیاری دارند.

این نوع از چراغ ها نور بسیار مطلوبی دارند به صورتی که علاوه بر داخل استخر فضای بیرون ان هم روشن میکند،اما نصب چراغ های توکار برای  استخرهایی که  ساختار نصب این چراغ ها را ندارند کمی دشوار است.

برای حل این مشکل ساختار استخر باید کمی تغییر کند تا بتوان چراغ را نصب کرد.

چراغهای هالوژنی استخری:

این نوع چراغ ها مانند چراغ های ال ای دی به صورت توکار نصب شده و میتوان از ان برای روشن کردن داخل و بیرون استخر استفاده کرد.

به طور کلی چراغ های هالوژنی مقرون به صرفه تر از چراغ های ال ای دی هستند در نتیجه میتوانیم از این چراغ ها روی دیواره ی استخر یا در کف ان استفاده کنیم.

اما این از چراغ ها هزینه ی نگهداری بیشتری نسبت به چراغ های ال ای دی دارند و همچنین مصرف برق در این نوع بیشتر است.

چراغهای استخری ال ای دی روکار :

این نوع چراغ ها مانند چراغ های توکار در مرحله ی نصب مشکلی ایجاد نمیکنند اما با این حال دردسرهای خاص خود را دارند.

شما میتوانید از این نوع چراغ ها برای  استخر ویلاها و منازل خود استفاده کنید اما باید به این نکته توجه داشت که ضربه ای به انها وارد نشود چرا که همسطح دیواره ی استخر نیستند و احتمال شکستن انها وجود دارد .

چراغهای استخری هالوژنی روکار:

در طی سال های متمادی در استرالیا از این نوع چراغ ها استفاده میشد که محبوبیت بسیاری داشت زیرا این نوع چراغ ها با نور بسیار زیاد خود میتوانند به بهترین نحو فضای استخر را روشن کنند .

البته اگر شما از استخر خود استفاده ی بیشتری دارید بهتر است  انواع چراغ های ال ای دی را نصب کنید زیرا مصرف کمتری نسبت به چراغ های هالوژنی دارند .

اما اگر به نور زیاد با قیمت مناسب نیاز دارید چراغ های هالوژنی گزینه ی مناسبی میباشد.

فیمت نورپردازی استخری

قیمت نورپردازی استخری ممکن است بسته به عوامل مختلفی مانند اندازه استخر، نوع سیستم نورپردازی، میزان نور مورد نیاز و متداول در مناطق مختلف متفاوت باشد. همچنین، هزینه نصب احتمالا به شرکت یا نفری که خدمات نصب را ارائه می‌دهد نیز بستگی دارد. شرکت لومینکس تمامی این خدمات را با قیمت مناسب و کیفیت بالا انجام می دهد.

برای دریافت  اطلاعات بیشتر و مشاوره  و ارائه خدمات با شماره های زیر تماس بگیرید .

Related Posts

keyboard_arrow_up