راهنمای خرید چراغ LED

folder_openنورپردازی ،LED، لاینر
راهنمای پراغ خطی

 

راهنمای خرید چراغ LED: نورپردازی نوار LED ابزار خلاقانه ای است که به شما امکان می دهد یک فضای کسل کننده را به یک میدان پر جنب و جوش تبدیل کنید. چراغ های نواری یک راه حل انعطاف پذیر و همه کاره است که می تواند تقریباً با هر برنامه ای سازگار شود. با این حال، پیمایش در تمام گزینه های چراغ های نواری LED و مزایای آنها می تواند بسیار گیج کننده باشد. بنابراین برای آسان‌تر کردن کارها، در اینجا راهنمای خرید چراغ‌های LED نواری ارائه شده است.

09127667128
09128892591

چراغ های نوار LED چیست؟

چراغ های نوار LED مجموعه ای از LED (دیودهای ساطع کننده نور) هستند که به یک نوار لاستیکی یا پلاستیکی انعطاف پذیر متصل شده و از طریق آثار مسی چاپ شده به هم متصل می شوند.

چراغ‌های نواری از ال‌ای‌دی‌های کم مصرف استفاده می‌کنند که در مسافت‌های طولانی پخش می‌شوند تا روشنایی یک LED پرقدرت بزرگ‌تر را تقلید کنند.

یک نوار LED به طول 5 متر به اندازه یک نورافکن کوچک ، حدود 24 وات مصرف انرژی خواهد داشت. تنها تفاوت این است که نورافکن دارای یک پرتو نور جهت دار است که از یک نقطه سرچشمه می گیرد.

در مقابل، نور نوار LED دارای یک پرتو غیر جهت دار است که از چندین نقطه روی نوار می آید.

این طراحی LED گسترده، کاربردهای معمولی چراغ های نواری LED را محدود می کند. با این حال، این طرح همچنین به دلیل پشتیبان نوار انعطاف پذیر منحصر به فرد خود، درها را به روی فرصت های جدید باز می کند.

بیشتر بخوانید: نورپردازی نما

مزایای چراغ های نواری LED

چراغ های نواری LED در چند سال اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. بیشتر و بیشتر مردم ترجیح می دهند از چراغ های نوار LED به عنوان نورپردازی خلق و خو استفاده کنند.

محبوبیت چراغ های نواری را می توان به طور مستقیم به انعطاف پذیری طراحی بی بدیل آنها مرتبط کرد. در زیر چند عامل مهم در اهمیت چراغ های نواری LED آورده شده است.

1-همه کاره

چراغ نواری LED یکی از معدود لامپ هایی است که برای روشنایی داخلی و خارجی استفاده می شود. به دلیل ساختار منحصر به فردش، تقریباً در هر محیطی قابل استقرار است. در اینجا برخی از کاربردهای معمولی چراغ های نوار LED آورده شده است.

• می توان از آن برای ترسیم اجسام و سطوح برای نورپردازی برجسته استفاده کرد.

• می توان آن را در امتداد لبه های سقف نصب کرد تا نور ملایمی ایجاد کند.

• از نظر سبکی می توان آن را به عنوان هنر دیواری شکل داد و نصب کرد.

2-بی خطر

لامپ های نواری LED برای جابجایی و نصب فوق العاده ایمن هستند. بزرگترین دلیل این امر نیاز به منبع تغذیه نسبتا کم آنها است. اکثر نوارهای LED با ولتاژ 12 ولت DC کار می کنند، اما شما می توانید چراغ های نوار LED 5 ولت دریافت کنید.

علاوه بر این، منبع تغذیه تنها نیاز به تامین جریان با توجه به طول چراغ نوار LED دارد.

اکثر تامین کنندگان معتبر روشنایی، مشخصات وات بر فوت (یا متر) را با چراغ های نوار LED خود ارائه می دهند. توان استاندارد برای چراغ نوار LED 4.8W/m یا 1.46W/ft است.

مصرف برق کمتر مانع ورود را کاهش می دهد، به این معنی که برای نصب نوارهای LED در خانه خود نیازی به نظارت پیمانکار برق ندارید.

بیشتر بخوانید: استیج ال ای دی

3-ردپای کوچک

ردپای کوچک آن برجسته ترین عنصر یک چراغ نوار LED است. این یک چراغ باریک و منعطف است که به راحتی می توان آن را برای ذخیره سازی راحت جمع کرد.

اگرچه از منظر حجم، یک چراغ نوار LED همان فضایی را که بیشتر چراغ های LED اشغال می کند، اشغال می کند. چراغ‌های نواری ال‌ای‌دی برای کاهش ارتفاع و عرض آن‌ها، طول را به خطر می‌اندازند.

علاوه بر این، چراغ‌های ال‌ای‌دی منبع تغذیه خود را در طراحی لامپ گنجانده‌اند که به شکل حجیم‌تری منجر می‌شود. در مقایسه، چراغ های نوار LED دارای منبع تغذیه خارجی هستند.

4-نصب آسان

نصب چراغ های نواری LED یکی از پروژه های روشنایی در دسترس است. یک نصب استاندارد شامل نصب چراغ های نوار LED بر روی سطح با استفاده از گیره های نصب، پشتی چسب یا کانال های آلومینیومی است.

منبع تغذیه اکثر چراغ های نواری LED به شکل یک آداپتور 12 ولتی است که مستقیماً به دیوار وصل می شود. طرح‌های نورپردازی پیچیده‌تر ممکن است نیاز به برش و لحیم کردن نوارهای LED به یکدیگر داشته باشند.

اما حتی آن هم معمولاً یک مصیبت آسان برای مدیریت است.

5-قابل تنظیم

شما می توانید تقریباً تمام جنبه های یک چراغ نوار LED را سفارشی کنید. تغییر طول ساده ترین است زیرا به سادگی برش بین دو LED و در امتداد کنتاکت های رسانا است.

سایر عناصر مانند روشنایی، دمای رنگ، ولتاژ و طراحی را می توان به صورت جداگانه تغییر داد تا نیازهای روشنایی شما را برآورده کند.

انواع چراغ های ال ای دی نواری

چراغ های نوار LED در انواع مختلفی وجود دارند که هر کدام برای پاسخگویی به بازار خاصی طراحی شده اند. تفاوت بین این نوارهای LED می تواند از کوچک تا عظیم باشد. در ادامه انواع مختلف چراغ های نواری LED و کاربردهای آن ها را مشاهده می کنید.

1-استاندارد 12 ولت

چراغ های نوار LED استاندارد با منبع تغذیه 12 ولت DC کار می کنند. این رایج ترین نوع نور نوار LED است که به صورت تجاری موجود است و با اکثر طرح های روشنایی سازگار است. نوارهای LED با چگالی استاندارد تقریباً 10 LED در هر فوت دارند و حداکثر طول آنها 16 فوت است.

محدودیت طول به دلیل محدودیت الکترونیکی است. هنگام استفاده از نوارهای فلکس LED DC شاهد افت ولتاژ خواهید بود، زیرا سیم های نازک نمی توانند نیازهای برق را برآورده کنند.

2- 24 ولت با چگالی بالا

نوارهای LED با چگالی بالا با ولتاژ 24 ولت کار می کنند زیرا دو برابر تعداد LED در هر فوت دارند. نوارهای 24 ولت به ندرت استفاده می شوند زیرا مزایای روشنایی مصرف برق را توجیه نمی کند. واحدهای منبع تغذیه 24 ولت نیز گرانتر از انواع رایج 12 ولت هستند.

تعداد قابل توجهی LED در هر پا منجر به روشنایی بالاتر و مصرف دو برابر انرژی می شود. یک جایگزین برای نوارهای با چگالی بالا 24 ولت، نوارهای چگالی استاندارد 24 ولت است.

آنها ولتاژ اضافه شده را می گیرند و از آن برای افزایش طول کلی نوار انعطاف پذیر تا 32 فوت استفاده می کنند.

3-نوار LED COB

COB مخفف (Circuit on Board) است و از یک تکنیک تولید متفاوت برای اتصال مستقیم LED ها به نوار انعطاف پذیر به جای نصب واحدهای جداگانه روی نوار در فواصل تعیین شده استفاده می کند. به نوارهای LED استاندارد، چراغ های نواری LED SMD می گویند.

چراغ‌های LED COB دارای مشخصات نازک یکنواختی هستند که منجر به پراکندگی و روشنایی بیشتر می‌شود. به غیر از چند تغییر بصری و روشنایی، COB ها و SMD ها به طور مشابه عمل می کنند و حتی قابل تعویض هستند.

4-نوارهای LED AC

نوارهای LED AC راحت تر و همه کاره تر از همتایان DC خود هستند. برخلاف نوارهای LED DC، می‌توانید مستقیماً AC خود را از دیوار با استفاده از 120 یا 240 ولت تغذیه کنید. این بیشتر مانع ورود را کاهش می دهد زیرا چراغ های نوار LED اکنون یک عنصر کمتر برای در نظر گرفتن دارند.

نوارهای LED با برق متناوب یک گزینه عالی برای پروژه های نورپردازی در مقیاس بزرگ هستند، زیرا می توانند طول های بسیار بیشتری را پشتیبانی کنند. یک چراغ نواری LED استاندارد AC می تواند طول مسخره ای تا 150 فوت را پشتیبانی کند.

5-چراغ طناب LED

چراغ طناب LED فقط یک چراغ نواری استاندارد LED است که در یک لوله انعطاف پذیر محصور شده است که نور را به طور یکنواختتر پخش می کند. پوشش لوله معمولا از یک پایه پلاستیکی یا اپوکسی ساخته شده است و به منظور محافظت از محیط زیست برای نوارهای LED است.

چراغهای طناب می توانند انواع AC و DC داشته باشند زیرا منبع تغذیه به نوار LED پایه بستگی دارد. چراغ های طناب LED یک گزینه عالی برای روشنایی در فضای باز هستند زیرا پوشش محافظ ضد آب است .

6-متفرقه

چند نوع دیگر از نور نوار LED وجود دارد، اما مواردی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

•چراغ های نواری ال ای دی سفت و سخت پشتوانه پیچیده تری دارند که نصب را آسان تر می کند.

•چراغ های نواری دو عرض دارای دو ردیف LED در هر پا برای افزایش روشنایی هستند.

•نوارهای LED عریض با انتقال قدرت بهتر برای افزایش طول عمر در آنها تعبیه شده است.

•نوارهای LED مغناطیسی برای نصب بدون ابزار بر روی سطوح فلزی طراحی شده اند.

7 نکته ای که قبل از خرید چراغ های ال ای دی نواری باید در نظر بگیرید

زمینه روشنایی نوار LED کاملاً متنوع است و چندین فاکتور حیاتی وجود دارد که باید قبل از خرید چراغ های نوار LED در نظر بگیرید. هر یک از این عوامل به شما کمک می کند تا مشخصات چراغ های نوار LED مورد نیاز خود را محدود کنید.

1.دمای رنگ

دمای رنگ معیاری است که برای اندازه گیری تفاوت جزئی رنگ منبع نور استفاده می شود. بر حسب کلوین (K) اندازه گیری می شود و از 1000 تا 10000 متغیر است. مقادیر کلوین پایین تر به رنگ قرمز-زرد گرمتر نور اشاره دارد.

در حالی که در مقادیر کلوین بالاتر، نور با رنگ آبی مایل به سردتر ظاهر می شود.

درجه حرارت رنگ می تواند تأثیر قابل توجهی بر روشنایی خلق و خوی شما داشته باشد. چراغ‌های دمای خنک‌تر محیطی متمرکز و شفاف‌تر ایجاد می‌کنند.

در مقابل، چراغ‌های با دمای گرم‌تر محیطی دنج، راحت و آرامش‌بخش ایجاد می‌کنند. مقدار تقریباً 5000K نشان دهنده رنگ نور طبیعی خورشید است.

2.شاخص رندر رنگ

به نظر می رسد اشیاء در شرایط نوری متفاوت رنگ کمی متفاوت دارند. شاخص رندر رنگ ( CRI) وسیله ای برای اندازه گیری دقت رنگ منبع نور است. CRI منابع نور را در مقیاس 1 تا 100 درجه بندی می کند که 100 دقیق ترین رنگ است و نور طبیعی خورشید را نشان می دهد.

برای یک محیط کاری حرفه ای، دقت رنگ یک عنصر ضروری است. سرمایه گذاری در نوارهای LED با CRI بالا در دراز مدت مفید خواهد بود. همانطور که می توانید فرض کنید، LED های CRI بالا به طور قابل توجهی گران تر هستند و اغلب تهیه آنها دشوارتر است.

3.چراغ های نواری LED RGB

چراغای نواری LED سفید بیشتر در نورپردازی تاکیدی عمومی استفاده می شود. اما چراغ‌های نواری LED RGB به آرامی در فضای نورپردازی تاکیدی غالب‌تر شده‌اند.

 LED RGB (قرمز، سبز، آبی) می توانند به صورت پویا بین سه نوع رنگ برای ترکیب های تقریباً بی نهایت تغییر کنند.

چراغ های نواری RGB مشابه LED های نواری معمولی عمل می کنند، با این تفاوت که چهار سیم دارند که رنگ نور را کنترل می کنند. لامپ نوار LED RGB از نظر هزینه مشابه نوارهای LED سفید معمولی هستند و آنها را بسیار جذاب می کند.

4.چراغ های نوار LED ضد آب

چراغ‌های نواری LED پایه برای استفاده در فضای داخلی در نظر گرفته شده‌اند و نیازی به عملکرد بالا ندارند. این محصولات ارزان قیمت اغلب نمی توانند هزینه اضافی ضد آب و هوا را توجیه کنند.

با این حال، چراغ های نوار LED تخصصی برای استفاده در فضای باز با محافظ استاندارد آب عرضه می شوند. آنها هزینه کمی بالاتر خواهند داشت، اما هزینه نسبتا کمی برای حفاظت از محیط زیست است.

5.ملاحظات روشنایی

چراغ های نواری LED مشکل کیفیت دارند. به عنوان یک محصول ارزان قیمت، چندین نوع ارزان تر در بازار موجود است. این جایگزین‌های ارزان‌تر با لوازم الکترونیکی با کیفیت پایین عرضه می‌شوند که توان پشتیبانی از وات بالاتر را ندارند.

بنابراین برای جلوگیری از آسیب، روشنایی کلی چراغ های نوار LED را کاهش می دهند.

چراغ های نوار LED با وات پایین کار می کنند، بنابراین احتمال فرسودگی یا آسیب در طول زمان ناچیز است. اما استفاده از LED های ارزان تر با وات مشخص شده برای دریافت روشنایی بالاتر، چراغ های LED شما را از بین می برد.

حتی زمانی که چراغ های نوار LED برای روشنایی بالاتر درجه بندی می شوند، دارای محدودیت حرارتی هستند. محیط های گرم یا فضاهای با تهویه ضعیف باعث افزایش سریع دما می شوند.

6.برش نوارهای LED

چراغ های نوار LED در طول استاندارد رول سوئیچ فروخته می شوند. تطبیق یک نوار LED به طول 5 یا 10 متر با طراحی نورپردازی شما، مستلزم برش و لحیم کاری مجدد نوارها است. خوشبختانه سازندگان به این مشکل فکر کرده اند و تمام نوارهای نور با کیفیت دارای علائم برش هستند.

با استفاده از قیچی، چراغ های نوار LED را می توان در امتداد این علائم برش (مخاطبین رسانا) خاتمه داد. گسترش نوارهای LED مستلزم لحیم کردن سیم ها به همین علائم برش است.

7.چراغ های نواری LED کنترل شده هوشمند

یکی دیگر از عناصر مهم چراغ های نواری LED، ویژگی های کنترل هوشمند آنها است. چراغ های نواری LED دارای چند راه حل روشنایی هوشمند هستند. ساده ترین آنها شامل اتصال گیرنده IR در انتهای نوار LED است.

گیرنده IR از یک کنترل از راه دور دستور می گیرد و روشنایی و رنگ چراغ های نوار را بر اساس آن تنظیم می کند.

کنترل‌های نورپردازی پیشرفته‌تر شامل استفاده از کنترل‌کننده‌های هوشمند RGB برای افزودن جلوه‌های روشنایی پویا به چراغ‌های نوار LED شما است.

این نوع کنترل روشنایی در چراغ‌های LED RGB که معمولاً برای سخت‌افزار کامپیوتر استفاده می‌شوند، بسیار رایج است.

راهنمای نصب نور نوار LED آسان است

نصب چراغ های نواری LED فرآیندی نسبتاً ساده با چند مرحله است. اما اضافه کردن چند مرحله اضافی برای تنظیمات نورپردازی حرفه‌ای‌تر باعث زیبایی بهتری می‌شود.

1 – ترسیم یک مسیر برای چراغ های نواری

چراغ‌های نواری LED از شما می‌خواهند که قبل از ادامه مسیر، یک مسیر را با دقت برنامه‌ریزی کنید. ایده این است که از یک نوار LED پیوسته استفاده کنید و آن را مطابق با کاربرد تا کنید و خم کنید. یک شروع خوب برای این مرحله، در نظر گرفتن محل منبع تغذیه و مسیریابی نوار LED است.

2 – محاسبه نیازهای منبع تغذیه

هنگامی که طول کل چراغ های نوار LED را بدانید، می توانید هزینه های برق را تخمین بزنید. به منبع تغذیه خود فضایی 10 تا 20 درصدی برای افزایش ناگهانی برق بدهید. همیشه از یک منبع تغذیه با کیفیت بالا استفاده کنید تا از حوادث جلوگیری کنید.

اگر منبع تغذیه خود را زیر مشخصات قرار دهید، به دلیل کمبود جریان از طریق نوار نور LED، نور کمتری خواهید داشت.

3 – تمیز کردن سطح نصب

دو دلیل مهم برای تمیز کردن سطح نصب شما وجود دارد. اولین مورد از بین بردن هرگونه برآمدگی و فرورفتگی ناخواسته است. نوارهای نور LED عیوب سطح را بیشتر به چشم می‌آورند.

دلیل دوم داشتن سطحی تمیز برای تماس بهتر با چسب است. اکثر نوارهای نور LED دارای پشتی چسب برای نصب سریع و آسان هستند. این نوارهای ال ای دی چسبی راحت هستند اما اغلب روی سطوح نا تمیز و ناهموار مشکل چسبندگی دارند.

4 – وصل کردن چراغ های نوار LED

چسباندن نوارهای نور LED پیچیده ترین و چالش برانگیزترین فرآیند است. برای اتصال (یا نصب) یک نوار LED به یک سطح صاف می توان چندین روش را در پیش گرفت.

•کانال های آلومینیومی: نوارهای نور LED خود را داخل کانال های آلومینیومی نصب کنید و کانال ها را به دیوارها پیچ کنید. این یک سیستم نصب قوی است اما از نظر زمانی و مالی هزینه بیشتری دارد.

•چوب منگنه : نوارهای نور LED را می توان با منگنه بر روی سطوح چوبی نصب کرد.

•پشتی چسب : برای سطوح مسطح غیر متخلخل، چسب ها روشی کم هزینه و سریع برای اتصال نوارهای نور LED هستند. با این حال، اگر سطح به درستی آماده نشود، چراغ های LED پاره می شوند.

•گیره های کابل: برای استفاده طولانی از نوارهای نور LED، می توانید برای نصب آسان به گیره های کابل سیم کشی معمولی اعتماد کنید.

5 – اتصال دو یا چند نوار به هم (اختیاری)

اگر طولتان کم است، می توانید دو یا چند نوار نور LED را به هم وصل کنید. اگر پروژه نورپردازی خود را به درستی برنامه ریزی کرده اید، نیازی به اتصال نوارها به یکدیگر نخواهید داشت.

با توجه به اندازه کوچک نوارهای LED، لحیم کاری بسیار چالش برانگیز خواهد بود.

6 – تست نهایی

پس از نصب، سلامت عقل را بررسی کنید، منبع تغذیه را روشن کنید و از تمام گزینه های روشنایی عبور کنید. مطمئن شوید که همه LED ها به درستی کار می کنند، به خصوص اگر یک مفصل به چراغ های نوار LED خود اضافه کنید.

چرا چراغ های نوار LED را از نورپردازی RC انتخاب کنیم؟

RC Lighting یک تولید کننده و تامین کننده پیشرو در صنعت نورپردازی نما و منظره با کیفیت بالا است. ما MOQ کم و حتی زمان سرب پایین‌تری داریم. چراغ های نوار LED ما دارای رتبه IP67 ضد آب در انواع 12 و 24 ولت هستند.

چراغ های نواری LED بی کیفیت پس از چند ماه استفاده از بین می روند. تنها راه برای تشخیص یک نوار LED با کیفیت خوب از یک نوار بد، از طریق شهرت تامین کننده و ضمانت محصول است. شکست در نور منعکس کننده شکست در تجارت است.

با انتخاب یک تامین کننده روشنایی معتبر مانند RC و گارانتی عالی 5 ساله ما، کسب و کار خود را موفق کنید.

نتیجه

خرید چراغ های LED نواری می تواند دشوار باشد، به خصوص برای افرادی که با تمام اصطلاحات آشنا نیستند. اما تحقیق دقیق می تواند این روند را به طور قابل توجهی آسان تر کند.

مطمئن شوید که از نور نواری استفاده می‌کنید که به بهترین وجه برای برنامه شما مناسب است. تنظیم روشنایی خود را به دقت برنامه ریزی کنید تا در مرحله نصب دچار مشکل نشوید.

برای دریافت  اطلاعات بیشتر و مشاوره  و ارائه خدمات شرکت لومینکس با شماره های زیر تماس بگیرید .

Related Posts

keyboard_arrow_up