تولید المان شهری Sun Light

folder_openخدمات ما
المان شهری

تولید المان شهری Sun Light

شرکت لومینکس تولید کننده انواع محصولات نورپردازی ،نورپردازی نما ،نورپردازی استیج، نورپردازی تالار، المان های شهری است. این شرکت ارائه دهنده انواع خدمات نورپردازی است و از ابتدا تا انتهای کارها را انجام می دهد.این مجموعه با داشتن تیمی متخصص و کاربلد تمای کارها را به بهترین صورت انجام می دهند.

09127667128

09128892591

المان شهری Sun Light چیست؟

نورپردازی المان شهری یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین فعالیت ها در شهرهای جهان است که در آن از نور و رنگ برای تزئین شهر و بیشتر کردن جذابیت های آن استفاده می شود. این فعالیت معمولا در فصل پاییز و زمستان و در ایام تعطیلات و جشن های مختلف برگزار می شود.

نورپردازی المان نوری به شیوه‌ای از هنر نورپردازی گفته می‌شود که در آن از المان‌های نوری برای ساختن فرم‌ها و شکل‌های هنری استفاده می‌شود. در این نوع نورپردازی، المان‌های نوری به صورت سه بعدی در فضا قرار داده می‌شوند و با استفاده از رنگ‌ها و انواع نور، شکل‌های هنری زیبا و جذاب ساخته می‌شود.

نورپردازی المان نوری اغلب در مراسم‌های مختلفی مانند جشن‌ها، نمایش‌های روی آب، نمایشگاه‌ها و فضاهای عمومی استفاده می‌شود. این نوع نورپردازی به دلیل زیبایی و جذابیت فراوانی که دارد، مورد استقبال بسیاری از افراد و مخاطبان قرار می‌گیرد و می‌تواند جلوه‌ای شگفت‌انگیز و حیرت‌انگیز به فضایی ببخشد.

چه نوع المان‌های شهری Sun Light  برای ساختن فرم‌های هنری استفاده می‌شود؟

برای ساختن فرم‌های هنری در نورپردازی المان نوری، از مجموعه‌ای از المان‌های نوری استفاده می‌شود که هر کدام از آن‌ها خصوصیات و کاربردهای خاص خود را دارند. در زیر به برخی از این المان‌های نوری اشاره می‌کنم:

1- LED

این المان نوری با توان کم، روشنایی زیادی تولید می‌کند و برای ساخت فرم‌های سه بعدی و شبیه سازی حرکات نوری بسیار مناسب است.

2- نئون

برای ساختن فرم‌های بزرگ و دارای خطوط با شکل‌های منحنی، استفاده می‌شود. نئون‌ها در رنگ‌های مختلف و همچنین در شکل‌های مختلفی مانند خطی، دایره‌ای و یا شکل‌های هندسی مختلف قابل تولید هستند.

3-فسفرسنگ

برای تولید رنگ‌های روشن و جذاب به کار از فسفرسنگ استفاده می شود. فسفرسنگ‌ها در رنگ‌های مختلف و همچنین با قابلیت تغییر رنگ در محیط‌های مختلف قابل استفاده هستند.

4-الکترولومینسانس

از این ها برای تولید نور بر روی سطوح مختلف نظیر لوح‌های شیشه‌ای، پلاستیکی و یا فلزی استفاده می‌شود. الکترولومینسانس قابلیت تولید نور در رنگ‌های مختلف و با شکل‌های مختلفی مانند خطی، دایره‌ای و یا شکل‌های هندسی دارد.

ساخت المان شهری Sun Light

ساخت و تولید المان های شهری Sun Light برای نورپردازی، به هنرمندان و نورپردازان اجازه می‌دهد تا فرم‌های هنری خلاقانه و فوق العاده ایجاد کنند. در اینجا به برخی از مراحل ساخت اشاره می‌کنم:

1- طراحی

2- انتخاب المان‌های نوری

3- ساخت الگوی المان

4- برش المان

5-نصب المان‌های نوری

نصب المان شهری Sun Light

نصب این المان‌ها در فضای شهری، نیازمند همکاری میان شهرداری و نورپردازان متخصص است. در ادامه به برخی از مراحل نصب اشاره خواهم کرد:

1- برنامه‌ریزی

برای نصب این المان‌ها در فضای شهری، ابتدا باید برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد. در این مرحله، نیازمند همکاری میان شهرداری و نورپردازان می‌باشید. در این مرحله، باید محل نصب، نوع المان نوری و همچنین هزینه‌های لازم برای نصب تعیین شود.

2- طراحی

در این مرحله، باید طراحی آغاز شود و پس از تهیه طرح‌های لازم، به شهرداری ارائه شوند.

3- تهیه المان‌های نوری

پس از تایید طرح‌ها توسط شهرداری، المان‌ مورد نظر تهیه می‌شوند. برای تهیه آن ها، نیازمند همکاری با تولید کنندگان و یا نورپردازان متخصص هستید.

4- نصب المان‌های نوری

پس از تهیه ، باید آن‌ها را در محل نصب قرار داد. در این مرحله، باید با استفاده از وسایلی مانند پیچ و مهره، چسب و یا سیم، المان‌ها را بر روی محل نصب قرار داد.

5- تست و رفع اشکال

در این مرحله، باید کار را تست کرده و هرگونه اشکال و مشکلات را رفع کرد.

برتری مجموعه لومینکس

  1. مشاوره رایگان
  2. صد درصد تضمینی
  3. دارای کارشناسان کاربلد و مجرب
  4. انجام دهنده کلیه خدمات نورپردازی

ویژگی المان شهری Sun Light

المان‌های شهری باید بر اساس ویژگی‌های خاصی طراحی شوند تا به بهترین نحو از آن‌ها در فضای شهری استفاده شود. در زیر به برخی از ویژگی‌های تولید المان شهری Sun Light اشاره می‌کنیم:

1- زیبایی

 این سازه ها باید زیبا و جذاب باشند تا به منظور بهبود زیبایی و جذابیت فضای شهری مورد استفاده قرار گیرند.

2- انعطاف‌پذیری

 این طرح ها باید قابل انعطاف و تغییر و تحول باشند تا بتوان به نیازهای متغیر فضای شهری پاسخ داد.

3-ایمنی

 به منظور ایجاد امنیت در فضای شهری، باید بر اساس استانداردها و نکات ایمنی طراحی و نصب شوند.

4- دوام

 این المان‌ها باید دارای دوام و مقاومت مناسب باشند تا بتوانند در معرض شرایط مختلف جوی و زیستی، برای مدت زمان طولانی مورد استفاده قرار گیرند.

5- قابلیت تعمیر و نگهداری

 این سازه ها باید به راحتی قابلیت تعمیر و نگهداری داشته باشند تا در صورت بروز هرگونه مشکل، به سرعت رفع شوند.

6- قابلیت استفاده

 باید این المان ها طوری طراحی شوند که بتوان به بهترین نحو از آن‌ها در فضای شهری استفاده کرد. به عنوان مثال،باید به نحوی طراحی شوند که در طول شب و با مصرف کمترین میزان انرژی، به بهترین شکل نورپردازی شهر انجام شود.

7- قابلیت تغییر

تولید المان‌های شهری Sun Light باید قابلیت تغییر و تحول باشند تا با توجه به نیازهای متغیر فضای شهری، به بهترین شکل استفاده شوند.

المان های شهری Sun Light در کدام بخش های شهر قابل نصب می باشند؟

  1. در پیاده روی ها
  2. بزرگراه ها، خیابان ها
  3. بخش های گردشگری
  4. مناطق تفریحی
  5. میدان های شهر و مکان های عمومی
  6. ورودی های شهر

هزینه نصب وساخت المان شهری Sun Light

هزینه نصب و ساخت بستگی به نوع المان، اندازه آن و همچنین شرایط فضایی محل نصب دارد. به طور کلی، هزینه نصب و ساخت شامل هزینه‌های زیر می‌شود:

هزینه طراحی: بستگی به پیچیدگی و اندازه المان هزینه طراحی مشخص می شود.

هزینه مواد و قطعات: این هزینه بستگی به اندازه آن و همچنین شرایط فضایی محل نصب دارد.

هزینه نصب: هزینه نصب نیز باتوجه به محل، بزرگی طرح براورد می شود.

هزینه حمل و نقل: هزینه حمل و نقل المان به اندازه و وزن آن وابسته است.

سخن پایانی

شرکت لومینکس از 0 تا 100 طراحی، ساخت و نصب المان های شهری را زیر نظر بهترین تکنسین های خود انجام می دهد. شما می توانید با خیال راحت طرح مورد نظر خود را به این مجموعه بسپارید تا آن را به بهترین نحو ممکن انجام دهند. برای اطلاع دقیق از شرایط می توانید با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید.

شماره تماس:

0912766712809128892591

Related Posts

keyboard_arrow_up