نورپردازی اتاق

folder_openدسته بندی نشده
commentبدون دیدگاه
نورپردازی با چراغ خطی

نورپردازی اتاق

ممکن است با خودتان بگویید اتاق خواب تنها فضایی برای خواب است؛ اما اگر اتاق خواب را تنها برای خوابیدن در نظر گرفته‌اید، باز هم باید نورپردازی درستی برای آن داشته باشید.

نورپردازی اتاق خواب فقط به این معنا نیست که تنها با یک لوستر سقفی، نور مناسب برای اتاق را فراهم کنید. گاهی اوقات نورپردازی برای زیبا کردن اتاق خواب انجام می‌شود تا فضایی آرام‌بخش در خانه داشته باشید.

شرکت لومینکس یک شرکت فعال در زمینه نورپردازی است .نورپردازی اتاق شرکت لومینکس متأثر از آخرین تکنولوژی ها و طراحی های مدرن است. با استفاده از روش های نورپردازی مناسب، این شرکت تلاش می کند تا فضاها را صمیمیت بخش و دلپذیر نماید.

0912766712809127667128

اهمیت نورپردازی اتاق خواب

همانگونه که می‌دانید در بین بخش‌های مختلف خانه، اتاق خواب فضایی است که فرد برای استراحت، تفکر، مطالعه و بسیاری از امور مربوط به اوقات فراغت خود از آن استفاده می‌کند. بنابراین وقت بسیار زیادی را در اتاق خواب می‌گذراند. نورپردازی این فضا با توجه به سلیقه و نیاز فرد می‌تواند تاریک، روشن یا بین این دو باشد. در هر حال می‌توان گفت طراحی درست و اصولی روشنایی اتاق خواب در ایجاد محلی جهت کسب آرامش و همچنین گذراندن خستگی ناشی از روزهای پرمشغله، اهمیت زیادی دارد.

ممکن است اکثریت افراد در طراحی و دکوراسیون اتاق خواب خود در کنار توجه به رنگ اتاق، سرویس خواب، میز و مواردی از این قبیل، توجه چندانی به نور آن نداشته باشند. اما بهتر است بدانید که نورپردازی اتاق خواب از جنبه‌های بسیاری قابل اهمیت است.

اصول نورپردازی اتاق

موارد زیر نمونه‌هایی هستند از عواملی که وجود نور کافی در فضا بر آن‌ها مؤثر است:

• بهبود خلق و خو وهمچنین افزایش سطح انرژی
• افزایش تمرکز، اشتها و رفتار مطلوب
• احساس آرامش و شادابی بیشتر
با این وجود انتخاب میزان نور اتاق بستگی به خود فرد دارد. برخی افراد برای روشنایی اتاق خواب خود میزان نور کم را می‌پسندند، برخی ديگر نور زیاد و عده ای دیگر نيز تاریکی مطلق را ترجیح می‌دهند. به عنوان نمونه نور کم اتاق ممکن است برای برخی از افراد منجر به افسردگی شود و برای برخی دیگر تأثیری چندانی نداشته باشد.

اصول نورپردازی اتاق خواب

برای نورپردازی اتاق خواب، روش‌ها و اصول بسیاری وجود دارد. استفاده از روش‌های اصولی ساده و در عین حال کاربردی کمک میتواند کمک کند تا در کنار تأمین نور مورد نیاز اتاق، فضای اتاق خواب نیز زیبا و درخشانی داشته باشید. در اتاق خواب بهتر است از نورهای قابل حمل و روشنایی‌های نصب شده بهره ببرید تا بتوانید از آن‌ها در جهت انجام کاهای روزمره استفاده کنید.

اصولا نورپردازی مناسب در اتاق خواب کمک می‌کند محیط مورد نظر به یک فضای چند منظوره تبدیل شود که در آن باعث القای احساس و انرژی‌های متفاوتی به فرد می‌شوند.

1- توجه به ابعاد و شکل اتاق خواب
یکی از اصول اولیه که در طراحی نورپردازی اتاق خواب لازم است در نظر گرفته شود، توجه به ابعاد و اندازه اتاق خواب است. میزان فضای موجود در اتاق، تعداد ابزارهای روشنایی و نوع تجهیزات مورد نیاز را مشخص می‌کند.

2- توجه به میزان نور طبیعی اتاق خواب
به طور کلی یک نورپردازی ایده آل و بدون نقص، ترکیبی از نورهای طبیعی، مصنوعی و تزئینی است. بنابراین برای انجام نورپردازی، قبل از هرچیز، میزان نور طبیعی اتاق را بررسی کنید. بررسی میزان روشنایی اتاق خواب در روز، نورگیر بودن اتاق خواب و اینکه تا چه ساعتی از روز با نور طبیعی، اتاق روشن خواهد بود، همگی از مواردی هستند که کمک می‌کنند، برای اتاق خواب خود نورپردازی بهتری طراحی کنید.

3- توجه به رنگ دیوار
یکی از موارد مهم دیگر در نورپردازی اتاق خواب، توجه کردن به پالت رنگی به کار رفته در دیوار‌های اتاق است. از آنجایی که نورها مکمل رنگ‌ها هستند، نوع و شدت نور به کار رفته در اتاق نسبت به اینکه نور اتاق خواب، تیره، روشن یا خنثی است؛ متفاوت خواهد بود.

4- توجه به دکوراسیون اتاق خواب
علاوه بر موارد گفته شده، یکی دیگر از اصول مهم در نورپردازی اتاق خواب، حفظ تناسب و هماهنکی بین سبک طراحی دکوراسیون اتاق خواب با نوع نور پردازی اتاق است. بنابراین برای داشتن بهترین نورپردازی، بهتر است متناسب با سبک دکوراسیون اتاق خود عمل کنید. به عنوان مثال اگر در طراحی اتاق خواب خود از سبک‌های دکوراسیون مدرن و مینیمال استفاده کرده‌ اید، توصیه می‌شود نوع تجهیزات نورپردازی هم از نوع مدرن و لایت باشد. در مورد اتاق خواب‌هایی با سبک سنتی نیز پیشنهاد می‌شود نیز از تجهیزات نورپردازی سنتی استفاده کنید.

نورپردازی اتاق

 ایده های جذاب برای نورپردازی اتاق خواب

اتاق خواب یکی از مهم ترین بخش‌های خانه است. زیرا محیطی است که هر شخصی برای رفع خستگی از آن استفاده می‌کند. بنابراین باید فضایی آرام و دلنشین باشد. در قسمت قبل در مورد اصول نورپردازی اتاق خواب مواردی را نام بردیم. در ادامه قصد داریم ایده‌هایی را معرفی کنیم که باعث می‌شود اتاق خواب شما زیباتر و دلپذیرتر باشد.

مهمترین تاثیر نورپردازی اتاق خواب بر روح و روان

وجود نور کافی در محیط باعث بهبود خلق و خو و همچنین سطح انرژی فرد می شود. در حالیکه نور کم منجر به افسردگی و سایر کمبود های بدن می شود. میزان و نوع مستقیماً بر تمرکز، اشتها، انرژی، رفتار و بسیاری از جنبه های دیگر زندگی تاثیر می گذارد. بعضی اشخاص خواهان نور کم در اتاق خواب خود هستند در حالیکه برخی دیگر تاریکی کامل را ترجیح می دهند.

نورپردازی با استفاده از ال ای دی در اتاق خواب

امروزه در بسیاری از طراح‌های دکوراسیون داخلی، از نورپردازی با ال ای دی در بخش‌های مختلف خانه استفاده می‌کنند و نورپردازی اتاق خواب نیز از این موضوع مستثنی نیست.
به کمک چراغ‌های ال ای دی می‌توانید مدل‌های متنوعی از نورپردازی را در فضای اتاق خواب ایجاد کنید.
اصلی ترین مزیت نورپردازی با ال ای دی در اتاق خواب این است که می‌توانید از چراغ‌های ال ای دی رنگی استفاده کنید و فضایی رنگی برای اتاق خواب ایجاد کنید. این روش می‌تواند در طراحی یک اتاق خواب منحصر بفرد به شما کمک کند.
با چراغ‌های ال ای دی، می‌توانید فضایی مدرن و متفاوت در اتاق خواب داشته باشید. همان‌طور که می‌دانید فرم و شکل‌ در سبک مدرن جایگاه ویژه‌ای دارد و چراغ‌های ال ای دی به شما اجازه می‌دهند روشنایی اتاق را به هر فرم و شکلی که می‌خواهید، طراحی کنید.
می‌توانید از چراغ‌های ال ای دی سقفی نیز استفاده کرده و از آنها برای روشنایی و نورپردازی اتاق خواب خود کمک بگیرید. این مدل چراغ‌ها برخلاف ال ای دی‌های رایج در خانه‌ها روشنایی خوبی از خود پخش می‌کنند و به خوبی می‌توانند فضای بزرگی را روشن کنند. نکته مهم انتخاب درست ابعاد ال ای دی است زیرا ابعاد آن رابطه مستقیمی با میزان روشنایی اتاق خواهد داشت.

ویژگی نورپردازی اتاق

نور مخفی سقف اتاق خواب

شاید یکی از جذاب‌ترین ایده‌های نورپردازی اتاق خواب، همین نور مخفی باشد؛ زیرا روشنایی ملایم و خاصی به فضای اتاق می‌بخشند و محیطی متفاوت برای آرامش بیشتر شما ایجاد می‌کنند.شما می‌توانید همچنین از نور مخفی برای سقف اتاق خواب و یا نورپردازی بخش‌های دیگر اتاق استفاده کنید.

البته نورهای مخفی، روشنایی محدودی دارند و بیشتر با هدف تزیین اتاق و ایجاد فضایی رویایی استفاده می‌شوند. اگر می‌خواهید روشنایی بیشتری در اتاق خواب داشته باشید، می‌بایست در کنار نور مخفی سقف اتاق خواب از شیوه‌های دیگر روشنایی مثل لوسترهای دیواری یا آباژور رومیزی بهره ببرید.نور مخفی سقف اتاق خواب
شاید یکی از جذاب‌ترین ایده‌های نورپردازی اتاق خواب، همین نور مخفی باشد؛ زیرا روشنایی ملایم و خاصی به فضای اتاق می‌بخشند و محیطی متفاوت برای آرامش بیشتر شما ایجاد می‌کنند.

شما می‌توانید همچنین از نور مخفی برای سقف اتاق خواب یا نورپردازی دیگر بخش‌های اتاق خواب استفاده کنید.

البته نورهای مخفی، روشنایی محدودی دارند و بیشتر با هدف تزیین اتاق و ایجاد فضایی رویایی استفاده می‌شوند. اگر می‌خواهید روشنایی بیشتری در اتاق خواب داشته باشید، می‌بایست در کنار نور مخفی سقف اتاق خواب از شیوه‌های دیگر روشنایی مثل لوسترهای دیواری یا آباژور رومیزی بهره ببرید.
لبته نورهای مخفی می‌توانند نوعی نورپردازی با ال ای دی نیز محسوب شوند. شما می‌توانید با مخفی کردن ال ای دی‌ها در فرورفتگی دیوار یا سقف و حتی پشت تاج تخت‌خواب، یک نورپردازی مخفی و احتمالا کم هزینه ایجاد کنید.

چراغ دیوارکوب برای نورپردازی اتاق خواب

استفاده از چراغ های دیوارکوب برای اتاق خواب یک روش عالی برای نورپردازی و برجسته کردن سبک و معماری اتاق خواب است که تقریباً در هر جایی از اتاق می توانند نصب شوند. طراحی کلی اتاق خود را به خاطر داشته باشید و چراغهایی را باید انتخاب کنید که متناسب با چیدمان شما باشد. چراغ های دیوارکوب در مدل های متنوع تولید می شوند که برخی از آن ها نور کمی دارند اما زیبایی اتاق شما را چندان برابر می کنند.

نورپردازی اتاق

استفاده از آینه‌ها در نورپردازی اتاق خواب

اگر روی دیوارهای اتاق خواب از آینه استفاده کرده‌ اید، سعی کنید در جهت نورپردازی بهتر اتاق، آینه‌ها را هم به کار ببرید. کنار هم قرار دادن آینه‌های کوچک و بزرگ روی دیوار و استفاده از یک منبع نور ملایم در اطراف آن‌ها، باعث انعکاس و بازتاب نور شده، در نتیجه میتواند نقش بسیار مهمی میتواند در زیبایی نورپردازی اتاق شما داشته باشد.

استفاده از لوسترهای آویزان جهت نورپردازی بهتر

استفاده از لوسترها و چراغ‌های آویزان، باعث بازتاب نور به سقف می‌شود. در این صورت فرد هنگامی که دراز کشیده در اتاق روشن، احساس خیلی بهتری خواهد داشت زیرا دیگر نور مستقیم لامپ به چشم‌ها نمی‌تابد. استفاده از این لوسترها همچنین با توجه به این که نور ملایمی دارند، علاوه بر زیبایی، چشم‌ها را اذیت نمی‌کنند. این چراغ‌ها به دلیل این که نور آن‌ها به سقف تابیده می‌شود باعث میشوند سقف هم بلندتر نشان دادن ‌شوند.

چراغ خطی در نورپردازی اتاق

چراغ خطی یکی از ابزارهای شگفت‌انگیز برای نورپردازی اتاق است. این نوع چراغ‌ها در طول یک خط نصب می‌شوند و معمولاً به صورت روی سقف، دیوار یا زیر کشسانی قرار می‌گیرند. طراحی خاص و شکیل این چراغ‌ها، نورپردازی بی‌نظیری را در اتاق شما به ارمغان می‌آورد.

چراغ خطی می‌تواند به صورت یک رنگ ثابت باشد یا قابلیت تغییر رنگ و حالت را داشته باشد. بسته به نیاز و سلیقه شما، می‌توانید از چراغ‌های خطی با رنگ‌های مختلف استفاده کنید تا به طراحی دلخواه خود بپردازید.

علاوه بر این، چراغ خطی می‌تواند به صورت نوارهای طولانی در گوشه‌ها یا بالا یا پائین دیوار نصب شود تا نورگیری ملایمی را در اطراف اتاق رقم بزند. این ترکیب از نورها می‌تواند به شکل زیبا و ظرافت‌مندی در خلق آموزشی و دکوراسیون اتاق شما کمک کند.

بهترین و مناسبترین رنگ لامپ برای نورپردازی اتاق خواب چیست؟

بهترین رنگ لامپ برای نورپردازی اتاق خواب، رنگ‌هایی از خانواده آبی هستند. زیرا رنگ آبی با ایجاد حس آرامش و آسودگی باعث میشود که خواب بهتری داشته باشید. استفاده از ترکیب رنگ‌های آبی، سیز و زرد در نورپردازی دیوارهای اتاق خواب نیز آرامش دهنده خواهد بود.

طراحی نورپردازی اتاق کودک

سخن پایانی

همانطور که گفته شد، اتاق خواب از مهم‌ترین بخش‌های خانه است. بنابراین تلاش برای طراحی بهترین نورپردازی اتاق خواب، اصلاً کار عجیبی نیست. چرا که فرد مدت زمان بسیار زیادی را در این فضا به استراحت، مطالعه یا انجام کار مورد علاقه خود می‌پردازد.

شرکت لومینکس از روش های متنوعی در نورپردازی استفاده می کند. از جمله استفاده از روش های روشنایی مستقیم و غیرمستقیم، نوردهی از پشت پنهان، استفاده از رنگ های متنوع و پویا، نصب انواع لامپ های ال ای دی و نورپردازی های هوشمند برای بهبود فضاها و بهره وری بیشتر.

با استفاده از نورپردازی هوشمند، شرکت لومینکس توانسته است فضاها را با هوش و الهام آفرینی از طریق نور شکل دهد. این شرکت تمام تکنولوژی های جدید را استفاده می کند تا محیطی را ایجاد کند که کارکنان را به کارآفرینی و خلاقیت ترغیب می کند.شما می توانید برای خرید تجهیزات نورپردازی اتاق از فروشگاه لومینکس دیدن کنید و محصول مورد نظر خود را خریداری کنید.

شماره تماس:

09127667128 02166483676

021-66483676021-66481834

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up