چراغ خطی

folder_openنورپردازی ،LED، لاینر

چراغ خطی

شرکت نورپردازی نما لومینکس (Lominex )تولید کننده محصولات نورپردازی، نورپردازی نما، نورپردازی نمای ساختمان، استیج ال ای دی و تلویزیون شهری می‌باشد. شرکت لومینکس دارای گواهینامه‌های معتبر در صنعت روشنایی و نورپردازی می‌باشد.اجرای حرفه‌ای انواع پروژه‌های نورپردازی و روشنایی با کیفیت بالا و بر اساس استاندارد‌های جهانی شرکت لومینکس را ملزم به اخذ گواهینامه‌های معتبر در این زمینه کرده است .

0912766712809128892591

نورپردازی چراغ خطی

نورپردازی چراغ خطی یا روشنایی خطی به روش نصب چراغ‌های خطی و طولانی در محل‌های مختلف برای ایجاد نورپردازی و جلوه‌گری می‌گویند.

این لامپ ها معمولاً با قابلیت اتصال به یکدیگر و تشکیل سطوح بزرگ‌تر، با پوشش وسیعی از نقاط، نورپردازی و جلوه‌گری را فراهم می‌کنند. این نوع نورپردازی ممکن است با استفاده از رنگ‌های مختلف در چراغ‌ها، ترکیب شده باشد تا جلوه‌ای متفاوت و جذابتر فراهم آید.

این نوع نورپردازی معمولاً با استفاده از تکنولوژی LED صورت می‌گیرد که باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های نگهداری می‌شود.

چه رنگ‌هایی برای نورپردازی چراغ خطی پیشنهاد می‌دهید؟

برای انتخاب رنگ‌های مناسب برای نورپردازی باید به نوع فضایی که قرار است نورپردازی شود و هدف از نورپردازی توجه کرد.

اما به طور کلی، رنگ‌های زیرپیشنهاد می‌شوند:

1- سفید: رنگ سفید معمولاً برای نورپردازی فضاهای داخلی و خارجی استفاده می‌شود زیرا این رنگ باعث افزایش روشنایی و تأثیرات مثبت بر روی فضا می‌شود.
2- آفتابی: رنگ آفتابی یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های مورد استفاده است. این رنگ به دلیل شباهت با نور طبیعی آفتاب، جذابیت و طراوت بیشتری به فضا اضافه می‌کند.
3- آبی: رنگ آبی برای نورپردازی فضاهای خارجی مناسب است، زیرا با توجه به شدت روشنایی می‌تواند به فضا احساسی از سرمایی و آرامش بدهد.
4- سبز: رنگ سبز نیز برای نورپردازی فضاهای خارجی و داخلی مناسب است، زیرا با توجه به شدت روشنایی، می‌تواند به فضا احساسی از طراوت و زندگی ببخشد.
5- قرمز: رنگ قرمز برای نورپردازی فضاهای داخلی مناسب است، زیرا به دلیل شدت بالای رنگ، می‌تواند به فضا احساسی از گرما و انرژی ببخشد.

ویژگی چراغ خطی

یک نوع چراغ روشنایی است که به صورت خطی طراحی شده است و برای روشن کردن فضاهای بزرگ مانند سالن‌های بزرگ، فروشگاه‌ها، کارخانه‌ها، انبارها و… استفاده می‌شود.

ویژگی‌های چراغ خطی عبارتند از:

1- طراحی خطی: طراحی آن به صورت طولانی و باریک است که به راحتی در سقف یا دیوار قرار می‌گیرد.

2- نصب آسان: اغلب به راحتی نصب می‌شود و اغلب دارای قطعات نصب سریع است.

3- بدنه مستحکم: جنس بدنه آن مستحکم است که طول عمر طولانی و مقاومت در برابر ضربه و شوک را تضمین می‌کند.

4- کیفیت نوردهی بالا: این وسیله با کیفیت نوردهی بالا، به صورت یکنواخت و بدون نواقص نور تولید می‌کند.

5- قابلیت تنظیم زاویه نور: برخی از این لامپ ها قابلیت تنظیم زاویه نور را دارند که به کاربر اجازه می‌دهد نور را به سمت مورد نظر هدایت کند.

6- صرفه‌جویی در مصرف انرژی: بسیاری از چراغ‌ها با فناوری LED ساخته شده‌اند که مصرف انرژی کمتری دارند و به صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی کمک می‌کنند.

7- مقاوم در برابر آب و گرد و غبار: ضدآب و گرد و غبار هستند که برای استفاده در فضاهای خارجی و باز، مناسب هستند.

8- قابلیت اتصال به هم: بسیاری از آن ها قابلیت اتصال به هم را دارند که به کاربر اجازه می‌دهد تعداد بیشتری چراغ‌ها را به هم متصل کرده و فضای بزرگتری را روشن کند.

روش نصب چراغ خطی

روش نصب به شدت وابسته به محل نصب و نوع چراغ است. در ادامه، روش نصب عمومی را برای شما توضیح می‌دهیم:
 1- محل نصب تعیین شود.
 2- نصب قاب چراغ در محل مشخص
 3- چراغ خطی در جای خود نصب شود.
 4- تنظیم آن و تست نهایی

مکان های مناسب برای نصب چراغ خطی

مکان های مناسب برای نصب بستگی به نوع فضایی دارد که قرار است نورپردازی شود و هدف از نورپردازی.

در ادامه، به برخی از مکان‌های مناسب برای نصب اشاره می‌کنیم:

1- دیوارهای خارجی ساختمان

نصب بر روی دیوارهای خارجی ساختمان، به ویژه در نواحی باز و فضاهایی با پوشش کمتر، می‌تواند به جلوه‌ای بیشتر و جذابیت فضایی بیشتری منجر شود.

2- فضاهای داخلی ساختمان

نصب در فضاهای داخلی ساختمان، مانند در راهروها، اتاق‌ها، سالن‌ها و پذیرایی، می‌تواند به بهبود استایل داخلی و جلوه‌ای منحصر به فرد برای فضا کمک کند.

3- پل‌ها و تراس‌ها

درروی پل‌ها و تراس‌ها، به ویژه در شب، می‌تواند جلوه‌ای زیبا و جذاب به فضا ببخشد.

4- فضاهای باز و پارک‌ها

این لامپ ها می توانند در فضاهای باز و پارک‌ها نصب شود که در شب، می‌تواند امنیت و راحتی کاربران را تضمین کرده و جلوه‌ای زیبا و مهیج به فضا ببخشد.

5- ستون‌ها و ستون‌های پشتیبان

وجود این چراغ بر روی ستون‌ها و ستون‌های پشتیبان، به ویژه در فضاهای باز و پوشش کمتر، می‌تواند جلوه‌ای زیبا و جذاب به فضا ببخشد.

انواع چراغ خطی

1- چراغ خطی روکار
2- چراغ خطی توکار

چراغ خطی روکار

یک نوع چراغی است که به صورت مستقیم بر روی سطوح نصب می‌شود و نیازی به نصب در سقف یا دیوار نداردکه معمولاً برای روشنایی فضاهای داخلی مانند اتاق‌ها، کارگاه‌ها، انبارها، فروشگاه‌ها، سوپرمارکت‌ها و… استفاده می‌شود.

 چراغ خطی توکار

این نوع، یکی از انواع چراغ‌ها است که در داخل سطوح نصب می‌شود و به دلیل سهولت نصب و استفاده، در فضاهای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع چراغ‌ها، دارای بدنه‌ی فلزی و لامپ‌های LED هستند. چراغ خطی توکار دو نوع است:

1- چراغ خطی توکار لبه دار

چراغ های توکار لبه دار، برای نورپردازی فضاهای داخلی و خارجی استفاده می‌شود. این نوع چراغ‌ها، دارای لبه‌ی برجسته با یک پوشش شیشه‌ای هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا نور را با زاویه 180 درجه منتشر کنند.

2- چراغ خطی توکار بدون لبه

این چراغ توکار بدون لبه، برای نورپردازی فضاهای داخلی و خارجی استفاده می‌شود. این نوع چراغ‌ها، دارای بدنه‌ی فلزی و لنز شیشه‌ای یا آکریلیکی هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد نور را با زاویه 120 درجه منتشر کنند.

 

روشنایی چراغ خطی چه مقدار است؟

مقدار روشنایی، بستگی به ویژگی‌های فنی و نوع لامپ یا LED استفاده شده در آن دارد. واحد معیار روشنایی، لومن (Lumen) است که نشان دهنده مقدار کل نور تولید شده توسط یک منبع نور است.

عواملی که بر روشنایی تاثیر می‌گذارند عبارتند از:

1- توان مصرفی چراغ خطی
2- نوع لامپ یا LED
3- طول چراغ خطی
4- زاویه پخش نور
5- محیط نصب

عوامل موثر بر قیمت چراغ خطی

قیمت ، بسته به عوامل مختلفی مانند ویژگی‌های فنی، کیفیت ساخت، نوع لامپ یا LED، برند و مارک، طراحی و جنس بدنه، اندازه و طول چراغ و… متفاوت است.

در ادامه به توضیح عوامل موثر بر قیمت می‌پردازیم:

1- ویژگی‌های فنی
2- نوع لامپ یا LED
3- کیفیت ساخت
4- برند و مارک
5- طراحی و جنس بدنه
6- اندازه و طول چراغ
به طور کلی، قیمت بستگی به عوامل مختلفی دارد و برای خرید ، باید به این عوامل توجه کرد و با توجه به نیاز و بودجه مورد نظر، چراغ خطی مناسب را انتخاب کرد.

 

کلام آخر

شما می توانید برای تهیه و نصب واجرا این چراغ ها به شرکت لومینکس مراجعه کنید. این مجموعه تمامی محصولاتش اورجینال بوده واز کیفیت بالایی برخوردار است.برای ثبت سفارش می توانید به شماره های موجود در سایت مراجعه کنید.

برای دریافت  اطلاعات بیشتر و مشاوره  و ارائه خدمات با شماره های زیر تماس بگیرید .

Related Posts

keyboard_arrow_up