نورپردازی استیج |اجراع نورپردازی استیج |لومیکس 📞09128892591

نورپردازی استیج

folder_openخدمات ما
نورپردازی استیج
09127667128
09127667128

نورپردازی استیج :شرکت نورپردازی نما Lominex ارائه دهنده تمامی خدمات نور پردازی و انجام دهنده نورپردازی استیج،نورپردازی درتالارها سالن های نمایش می‌باشد. شرکت لومینکس دارای کادری مجرب و متخصص انواع پروژه‌های نورپردازی را با کیفیت بالا و بر اساس استاندارد‌های لازمه انجام می دهد.

نورپردازی استیج چیست؟

نورپردازی استیج که به آن نورپردازی تبلیغاتی نیز گفته می شود. به طورکلی بسیاری از وسایل نورپردازی جدید ازلامپ های خلاء گاز یا از لامپ های رشته ای یا پلاسما برای ایجاد نور استفاده می کنند. نوع های مختلف از لامپ های رشته ای از لامپ های معمولی حبابی که در خانه ها استفاده می شود تا لامپ های هالوژن قدرتمند را شامل می شود.

نورپردای استیج نقش بسزایی درایجاد شور و اشتیاق و حال شنوندگان وتماشاگران دارد. همچنین سبب می‌شود که نوازندگان ، بازیگرانِ وخوانندگان که بر روی استیج و صحنه می آیند بتواند با حس خوب و متفاوتی برنامه خود را اجرا کنند.ولی برای داشتن زیباترین و بهترین نورپردازی برای استیج باید با خصوصیات نورو روشنایی آشنایی داشته باشید و بدانید که تجهیزات نورپردازی استیج چه چیزهایی هستند و چه کاربردی دارند.

نورپردازی استیج
نورپردازی استیج

موقعیت های نورپردازی استیج

قبل از نصب کردن تجهیزات نورپردازی استیج، درابتداباید در نظر گرفت که در طول اجرای برنامه کدام بخش‌های استیج نور لازم دارند و نور از کجا و چگونه می‌تابد.

نور از4 جهت برای روشنایی اهمیت دارد:

1- روشنایی از جلو

این نوع نورپردازی باید مانند خورشید عمل کند و حس خوردن نور به استیج را به وجود آورد. یعنی نور به صورت کامل و یک دست به تمام محیط استیج و صحنه بتابد تا همه اتفاقا هایی که در انجا در حال اجرا است کامل معلوم شود.این مدل از نورپردازی بیشتر برای صحنه های تئاتر کاربرد داد. اگردوست دارید خواننده ،فرد سخنران یا بازیگر را به شکل کامل نشان دهید، بهتر است از این نوع نورپردازی استفاده شود.

2- روشنایی از کنار

نورپردازی از کنار هم به شما کمک می‌کند تا فرد در حال حرکت کردن را نشان دهید. مخصوصا زمانی که این فرد در حین اجرا کردن برنامه بخواهد یک دفعه بچرخد و یا استیج را دور بزند، روشنایی از کنار باعث می‌شود تا قسمت‌هایی از بدن ، پاها و شانه‌ها کاملا مشخص و برجسته شوند.

3- روشنایی از سمت بالا

این مدل از نورپردازی برای صحنه، می‌تواند درقسمت بالا و بین زاویه 30و60 درجه وصل شود. هدف نشان دادن قسمت بالایی بدن است. در نهایت قسمت بالای بدن واقعا برجسته می‌شوند. البته اگر شما نخواهید صورت کامل معلوم شود، این نوع تابش نور می‌تواند به مخفی کردن هرگونه حالت نامناسب صورت کمک کند. در کنسرت‌ها می‌توانید نور را از دو سمت بالا چپ و بالا راست استفاده کنید و باحالتی زیبا خواننده یا بازیگر را نشان دهید.

4- روشنایی از پایین

این نوع روشنایی به بیننده این اجازه را می دهد تا نتایج را با کیفیت وضوح بالاتری ببیند. البته هنگام تاباندن نور مطمئن شوید که چشم سوژه روی صحنه اذیت نشود و اغلب بهتر است که تا ارتفاع شانه او بتابد.

نورپردازی استیج
نورپردازی استیج

دستگاه های لازم برای نورپردای استیج

1- مووینگ

کاربرد مووینگ‌ها در نورپردازی استیج خیلی بااهمیت است و حتی خودشان می‌توانند بخش زیادی از تابش نور را به شکل تخصصی انجام دهند.از انواع مووینگ ها می‌توانیم رقص نورها را به حساب بیاوریم.

2- لیزر

یک لیزربا قیمتی مناسب خیلی می‌تواند نورپردای صحنه و استیج را قشنگ تر کند. با نصب لیزر می‌توانید با ایجاد خط‌های زیبا و شکل‌های متنوعی بر روی سقف، و بر روی صحنه می توانید جلوه‌های رنگی جذابی را بسازید. لیزرها در رنگ ها و طرح های مختلفی وجود دارد.

3- چراغ نواری

از این نوع چراغ‌ها می‌توانید برای کنسرت‌های موسیقی سبک جدید ومدرن استفاده کنید، به دلیل اینکه به طور معمول نورپردازی استیج با چراغ نواری رنگ های مختلفی را پوشش می‌دهند که برای بسیاری از سبک های موسیقی مناسب است.

4- چراغ متحرک

این‌ نوع از چراغ ها بسیار پیشرفته هستند و تمام فضا را روشن می کند. این چراغ‌های امروزه با ویژگی هایی مثل تنظیمات فوکوس ،تغییر رنگ، و کرکره‌های موتوری ساخته می‌شوند.

5- پروژکتور

این‌نوع ازلامپ‌ها دارای آینه‌های رنگی هستند که به طور طبیعی در نورپردازی استیج و در بخش تماشاگران، چرخانده می‌شوند .

6- دستگاه بخارساز

این دستگاه شاید از جمله وسایل نورپردازی نباشد اما می تواند صحنه ایی جذاب و زیبا رو روی استیج ایجاد کند. این دستگاه با نام مه ساز هم شناخته می‌شود و دارای یک سطل ومخزنی است که درون آن مایعی بخصوصی می‌ریزند تا مه تولید کند.

نورپردازی کف استیج

نورپردازی کف استیج یا پیست رقص از قسمت های اصلی برای برگزار کردن یک مراسم زیبا و با شکوه است و با استفاده از نورهای جذاب و رنگی در کف میتوانید صحنه و استیج را دلنشین و هیجان انگیز کنید و منظره خوبی در شب ایجاد کنید.

مراحل نصب تجهیزات نورپردای استیج

• راز روشنایی استیج پیش بینی کردن است. شما باید بدانید که قرار است در استی چه اتفاقی بیوفتد و آن را پیش بینی کنید.مثلا موسیقی که که پخش میشود چه سبکی دارد غمگین است یا شاد هرمدلی که باشد نور هم در آن تاثیردارد.
• با هیجان انگیزتر شدن آهنگ و نمایش نور چراغ ها نیز باید هیجان انگیز شود.
• به اندازه نور توجه داشته باشد و مطمئن شوید که بیننده و تماشاگر را ازیت نمیکند. چون در اجراهای طولانی مدت که نور به چشم مستقیم برخورد دارد موجب ازیت و خستگی تماشاگر می شود.

نورپردازی استیج
نورپردازی استیج

قیمت تجهیزات نورپردازی استیج و صحنه

برای روشنایی و نورانی کردن صحنه و استیج به وسایل روشنایی مختلفی نیاز است. استفاده از وسایل بسته به محل مورد نظر متفاوت است. هر کدام از این وسایل ممکن است در اندازه، توان و برندهای متفاوتی فروخته شوند. بنابراین قیمت تجهیزات بسته به نوع ابزار استفاده شده و اندازه ، طرح، متراژ و دست مزد متغییر است.

کلام آخر

در نهایت، برای نورپردازی استیج و صحنه نمایش مجموعه لومینکس بر اساس طرح انتخابی و مطابق با سلیقه افراد مختلف هر پروژه ایی را اجرا می کند. همچنین، لومینکس با داشتن نیروهای مجرب و متخصص به شما برای رسیدن به طرح انتخابی کمک می کند ودر جهت جلب رضایت شما قدم برمی دارد.

 

Related Posts

فهرست