وبلاگ – کلاسیک (1 ستون)

راهنمای نورپردازی نمای ساختمان

راهنمای نورپردازی نمای ساختمان | از نظر معماری ، نمای اصلی یا قسمت جلویی نمای بیرونی ساختمان یکی از مهمترین عناصر طراحی هستند زیرا تا حد زیادی احساس کلی ساختار را تعیین می کنند. نورپردازی منظم نما در درجه اول به برجسته سازی ویژگی‌های اصلی ساختمان کمک می کند. علاوه بر این ، می‌توان از آن برای ایجاد حس هنری در نمای بیرونی با سایه استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: نورپردازی نما

به گفته برترین تولیدکنندگان نورپردازی تجاری ، برجسته سازی یک ویژگی آن را بیشتر نمایان می کند در حالی که تصویرسازی با سایه نتایج کاملاً متفاوتی را ارائه می دهد. نورپردازی نمای ساختمان در ایجاد محیط‌های شهری زیبا ضروری است. امروزه ساختمان‌ها باید نشانه‌های نمادین و متمایزی در نحوه نمایش خود در روز و شب باشند. طراحی دقیق نورپردازی شبانه روی نمای ساختمان که با توجه به معماری ساختمان و کنترل نحوه انتشار نور در ایجاد تصویری از ساختمان که همه از آن لذت می برند بسیار مهم است.

با توجه به سلیقه مشتریان و شکل ظاهری ساختمان در دنیای نور پردازی ، نمای ساختمان به دو صورت :
۱. تک رنگ یا ثابت برای ساختمان های مسکونی یا کلاسیک
۲. نورپردازی دی ام ایکس یا برنامه پذیر برای ساختمان های تجاری
انجام میپذیرد.
لومینکس محصولات متفاوتی جهت نور پردازی ساختمان با توجه به نیاز مشتریان تولید کرده است .
بخشی از این محصولات را جهت آشنایی بیشتر در زیر معرفی میکینم :
۱. والواشر
۲. ریجید ال ای دی
۳. پوینت کالر
۴. ال ای دی تیوپ
۵. پروژکتور ال ای دی
۶. دیوار کوب های ال ای دی
۷. ریجید پوینت
۸. ریجید تیوپ
۹. لامپهای دفنی و ……..
که هر یک از این محصولات کاربرد خاص خود را در راهنمای نورپردازی نمای ساختمان دارد .

question_answerبدون دیدگاه

نورپردازی نما چیست و چگونه انتخاب کنیم؟

نورپردازی نما در شهرها گسترده است و می تواند به طور قابل توجهی کیفیت تزئینی ساختمان ها را بهبود بخشد. این مقاله به شما می گوید نورپردازی نما چیست و چگونه نورپردازی نما را انتخاب کنید. بیا شروع کنیم.

شرکت نورپردازی لومینکس

نورپردازی نما چیست؟

نورپردازی نما یکی از عوامل مهم معماری است که زیبایی محل را تشدید می کند. با تکنیک های مختلف نورپردازی نمای بیرونی را بهبود می بخشد.

به طور کلی نماها اضلاع روبروی ساختمان هستند. اگر دیدگاه معماری را در نظر بگیریم، نماها مهمترین عناصر طراحی بیرونی هستند. دلیل اهمیت این است که نماها طراحی کامل سازه را مشخص می کنند.

بخش اساسی و جذاب نما، افکت نورپردازی است که زندگی را در ساخت و ساز خسته کننده و وحشتناکی قرار می دهد. نورپردازی نما ساختار و ویژگی های اصلی یک ساختمان را برجسته می کند.

بنابراین، معماران بر اولین ظاهر سازه ساختمان تأکید بیشتری دارند. بدون یک طرح روشنایی خوب، ساختار ساختمان صاف و کسل کننده به نظر می رسد.

علاوه بر این، برخی از عوامل به طراحی نما بستگی دارد . عملکرد صوتی، انتقال نور و بهره وری انرژی ساخت و ساز. طراحی بیرونی، ساختار و نماها تاثیر بسزایی در ظاهر ساختمان دارند. با نورپردازی نما، زیباتر، کلاسیک‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد.

نورپردازی نمای بیرونی با استفاده از تکنیک های نورپردازی کامل، ظاهر روز را با جاذبه های شبانه مطابقت می دهد. برای همه اتفاق می افتد! شاید وقتی از کنار سازه ای باشکوه با نورپردازی جذاب عبور کردید زیبایی نما را گم کرده باشید. دلیلش این است که معماران آن را به این شکل طراحی کردند تا توجه شما را جلب کنند.

نورپردازی من را هیجان زده می کند، چه نورپردازی در روز و چه در شب! به طور مشابه، بسیاری از مردم دوست دارند زمان خود را در مکان های آرام و جذاب تری بگذرانند که در آن افکت نورپردازی آنها را جذب می کند.

چرا نورپردازی نما مهم است؟

نورپردازی نما یک عنصر حیاتی در طراحی ساختمان است زیرا به ایجاد حس هنری کمک می کند، توزیع نور برابر را تضمین می کند و تصور کلی را ایجاد می کند. بسیاری از سازه های معماری کلاسیک مانند عجایب هفتگانه جهان یا سایر شاهکارهای معماری، نور شگفت انگیزی را در جبهه اصلی خود دارند.

این به این دلیل است که این چراغ ها یک احساس کلی بهینه ایجاد می کنند. می توان تفاوت فاحشی را در این ساختمان ها و عملکرد آکوستیک آنها عمدتاً به دلیل ظاهر این ساختمان ها مشاهده کرد. علاوه بر این، بسیاری از محصولات نورپردازی موجود در بازار می توانند به ایجاد طرح های نمای عالی، به ویژه برای جاذبه های گردشگری کمک کنند.

بسیاری از کشورها با پیشینه معماری غنی این ایده های نورپردازی نما را برای جذاب تر کردن مکان های دیدنی خود به کار می برند. کشورهای زیادی وجود دارند که به دلیل طراحی نورپردازی خود مشهور هستند.

به عنوان مثال، پاریس بیش از 296 چراغ روشن دارد و به آن شهر نورها می گویند . این یکی از اولین مکان هایی بود که به دلیل طراحی های نورپردازی منحصر به فرد و جذابش شناخته شد و هنوز هم یک سایت محبوب برای این بازدیدکنندگان است.

مردم ترجیح می دهند نورپردازی نما را به ساختمان های خود اضافه کنند زیرا می توان آنها را در طرح ها و گزینه های مختلف یافت. اجازه دهید به انواع مختلف نورپردازی نما و چگونگی کمک به ایجاد طرح های بیرونی عالی نگاه کنیم.

انواع  نورپردازی نما 

امروزه بیشتر ساختمان ها با انواع مختلف نورپردازی نما تزئین می شوند. نماها می توانند اشکال و طرح های مختلفی داشته باشند، اما داشتن گزینه های نورپردازی همه کاره می تواند به ایجاد بهترین تصور کمک کند. خریداران می توانند انواع زیر نورپردازی نما را برای ساختمان خود بیابند:

نمای جامد

نمای جامد نمایانگر یک دیوار صاف و بدون طرح است و یکی از رایج ترین عناصر هر ساختمان است. گزینه هایی مانند تکنیک های نورپردازی طبیعی بهترین گزینه برای این نماها هستند زیرا تنوع طراحی ندارند.

بیشتر نماهای جامد سطوح بزرگ و صافی هستند و می توانند به طور موثر طیف گسترده ای از نورپردازی نما را در خود جای دهند. طراحان حتی می توانند دماهای مختلف و تغییرات نور را با هم ترکیب کنند و در مجموع ظاهر شگفت انگیزی ایجاد کنند.

نمای عمودی تقسیم شده

این نماها معمولاً نیاز به تغییر جهت دارند زیرا سازه ها خود عمودی هستند. طراحان گزینه هایی مانند تیرهای باریک را جایگزین خوبی برای این ساختمان ها می دانند. ساختار تقسیم عمودی مستلزم ایجاد جدایی بین دیوارها و مقاطع معماری است.

علاوه بر این، می توان نورهای پایین و نورهای بالا را نیز نصب کرد تا نماهای تقسیم شده عمودی را بیشتر بهبود بخشد.

نمای افقی تقسیم شده

نمای افقی تقسیم بندی شده کاملاً برعکس نماهای تقسیم شده به صورت عمودی است و انواع مختلفی از سایه ها را در زیر نور تشکیل می دهد. طراحان شاهد سایه ای طولانی بر روی تقسیمات افقی هستند که می تواند بافت و ظاهر نورپردازی نما را بهبود بخشد.

با این حال، نصب این چراغ ها می تواند کمی دشوار باشد (به دلیل مناطق نصب مشکل در تقسیمات افقی)، اما می تواند ظاهر ساختمان شما را بهبود بخشد.

با این حال، می توان سایه ها را کاهش داد تا ساختمان را روشن کند، عناصر جذاب ساختمان را برجسته کند و ظاهر متعادل تری در اطراف ایجاد کند.

نمای سوراخ دار

نمای سوراخ دار در دسترس ترین نوع نور است. این به طراحان اجازه می دهد تا انواع مختلف وسایل نور را در محیط اطراف ترکیب و ترکیب کنند تا بافت های عالی ایجاد کنند و ویژگی های ساختمان را برجسته کنند. آنها همچنین به بیرون آمدن سطح کمک می کنند و ظاهر نما را بیشتر نمایان می کنند.

نماهای سوراخ دار نیاز به برنامه ریزی بیشتری دارند زیرا ترکیب انواع مختلف نور می تواند چالش برانگیز باشد. علاوه بر این، عواملی مانند هزینه های انرژی، اندازه پروژه ها و هزینه های تعمیر و نگهداری، همگی نقش حیاتی دارند. همچنین ممکن است لازم باشد شکل نور و معماری کلی را در نظر بگیرید.

چگونه نما را روشن کنیم؟

ایجاد یک طراحی کامل نورپردازی نما مستلزم در نظر گرفتن چندین عامل است که یادگیری نحوه نورپردازی یک مجموعه نما را میسر می سازد. استفاده از بهترین شیوه ها برای صرفه جویی در منابع و دریافت بهترین جلوه های نوری در پروژه ها، حتی در شب، ضروری است.

اگر طراحان سعی کنند نور طبیعی را تکرار کنند، دشواری طراحی بیشتر می شود. ساختار معماری می‌تواند سبک‌ها و تنوع‌های مختلفی داشته باشد و دانستن بهترین چراغ‌ها مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کند.

طراحان می توانند برخی از تکنیک های نورپردازی نما را هنگام طراحی نمای بیرونی ساختمان انتخاب کنند.

نورپردازی یکنواخت

روشنایی یکنواخت به معنای پخش شدن شدت نور برابر در سراسر نما است. این یک روش اساسی نورپردازی نما است و می تواند به ایجاد طرح های عالی حتی در سطوح بزرگ کمک کند.

نورافکن ها رایج ترین انتخاب برای طراحان برای نورپردازی یکنواخت هستند زیرا نور متعادلی را در سرتاسر ساختمان پخش می کنند. با این وجود، می توان از هر طرح و سبک سبکی استفاده کرد تا زمانی که ساختار را به درستی برجسته کند.

طراحان باید این چراغ ها را بدون توجه به نوری که می خواهند استفاده کنند، نزدیک ساختمان ها قرار دهند. نور را در بالای سازه قرار دهید تا به طور یکنواخت در سطوح پخش شود و یک جلوه نوری یکنواخت ایجاد کند.

عنصر ضروری فاصله بین منبع نور و سطحی است که فرد می خواهد روشن کند.

محدوده نور مستقیماً با شدت آن متناسب است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که نور را در فاصله ای متناسب قرار دهید و نورهای جهت دار را با نورافکن در نظر بگیرید. چراغ های جهت دار به طراح اجازه می دهد تا ویژگی های خاص ساختمان را برجسته کند.

علاوه بر این، نورهای جهت دار کوچکتر و ضعیف تر از نورافکن ها هستند، اما هنوز هم بخشی ضروری از طرح های معماری هستند.

انتخاب پرتوهای باریک برای افزایش اثر و در عین حال اجتناب از آلودگی نوری مناسب است.

روشنایی محلی

نور محلی بر نقاط خاصی از ساختار نمای عمودی مانند ارتفاع، ستون ها یا صفحات ساختمان تمرکز می کند.

جالب اینجاست که این چراغ های محلی بهره وری انرژی را نیز ارائه می دهند. طراحان همچنین می توانند انواع مختلف این چراغ ها را با هم ترکیب کرده و طرح های جمعی بهتری ایجاد کنند.

روشنایی پنهان

روشنایی پنهان پیچیده ترین روش نورپردازی است اما می تواند به ایجاد طرح های نورپردازی نما کامل کمک کند. این می تواند به ایجاد ظاهری دراماتیک، ارتقاء ساختار ساختمان و افزایش ظاهر جمعی آن کمک کند.

طراحان می توانند رویکردهای مختلفی را برای این نوع نورپردازی انتخاب کنند، مانند سیلوئت ها. قرار دادن نورها در نقاط مناسب می تواند به ایجاد اشکال با سایه کمک کند و تمرکز بر روی عناصر معماری فردی را جلب کند.

کانتورینگ یکی دیگر از گزینه های موثر برای نور ساختمان های معماری است زیرا به ساختمان درخشندگی می بخشد و طرح های دراماتیک تری ایجاد می کند. اکثر کارشناسان معماری استفاده از نوار LED را برای این کار پیشنهاد می کنند.

تکنیک های دیگری نیز وجود دارد که می توان برای نتایج بهتر از آنها پیروی کرد که عبارتند از:

  • نورهای مستقیم  یا نورهایی که مستقیماً روی خود نما می‌افتند.
  • چرای  یا قرار دادن نور نما در نزدیکی سطح عمودی. می توان این چراغ ها را در پایین پیدا کرد که با رسیدن به بالا محو می شوند. این روش به برجسته کردن صحیح سطوح بافت کمک می کند.
  • چراغ‌های شستشو  می‌توانند نماهای مسطح را روشن کرده و با قرار دادن آن‌ها در فاصله دور از سطح، به عمر بیشتری بیافزایند.
  • نورهای  برجسته کاملاً برعکس چراغ‌های شستشو است زیرا این تکنیک نورها را نزدیک نما قرار می‌دهد و جلوه‌های دراماتیک فوری با ویژگی‌هایی مانند ستون‌ها، بازشو و جزئیات ساختمان ایجاد می‌کند.

گزینه های معمول نور نما

متخصصان می‌توانند طرح‌ها و تکنیک‌های مختلفی را برای ایجاد چراغ‌های نمای عالی به کار ببرند، اما دانستن گزینه‌های مناسب وسایل نیز ضروری است. در اینجا برخی از متداول‌ترین انتخاب‌های نور نما که باید در نظر گرفته شود، توضیح داده شده است.

چراغ های دیواری

چراغ های دیواری به دلیل گزینه های طراحی ساده ای که دارند محبوبیت بیشتری دارند. این نورها می توانند به اثر سایه-نور روی سطح نما کمک کنند زیرا دیوارها می توانند در جهات مختلف بدرخشند.

ترکیب جهت های مختلف نور می تواند به ایجاد یک نتیجه جمعی بهتر کمک کند، اما این بستگی به طراحی ساختمان دارد.

به عنوان مثال، یک ساختمان با یک طبقه با نور تک دیواری کاملاً روشن می شود و تأسیسات چند طبقه به چراغ های دیواری رو به پایین و بالا نیاز دارند.

چراغ های درون زمینی

برخی از ساختمان ها نیاز به نور از پایه تا بالا دارند، بنابراین طراحان به چراغ های داخل زمین نیاز دارند . این چراغ ها به دلیل شدت نور بیشتر می توانند منطقه بزرگی را پوشش دهند، اما تنظیم زاویه نور مناسب نقش مهمی در نتیجه این پروژه های نورپردازی نما دارد.

طراحان می توانند یک چراغ با قدرت بالا یا چند چراغ کوچکتر را برای ایجاد جلوه مشابه نصب کنند. بستگی به این دارد که شخص بخواهد طرح نهایی را چگونه ببیند.

نورافکن LED

تمام ساختمان ها مانند ادارات و منازل به دلیل بهره وری بیشتر انرژی، عملکرد بهتر و غیره دارای LED هستند. علاوه بر این نقاط، می توان از چراغ های LED به عنوان نورافکن برای نما استفاده کرد.

این چراغ‌ها سازگار با محیط زیست هستند، انتشار نور با کیفیت خوبی دارند و پرتو قدرت بالاتری نسبت به اکثر گزینه‌های موجود دارند. علاوه بر این، یک طراح می تواند این چراغ ها را تغییر دهد، زیرا آنها اشکالات و دیگر موجودات کوچکتر را نمی کشند.

چراغ های سقفی

چراغ های سقفی شامل لامپ هایی هستند که برای دسترسی سریع، نتایج بافت بهتر و نگهداری آسان در سقف قرار می گیرند. آنها یک اثر نور رو به پایین را تشکیل می دهند که معماری مدرنیستی ایجاد می کند. این نورها در طول شب بهترین هستند زیرا وقتی از فاصله دور دیده شوند می توانند طرح های متقارن ایجاد کنند. طرح ها می توانند این چراغ های سقفی را تقریبا به هر شکلی ثابت کنند و معماری کاملی را در اطراف آنها ایجاد کنند.

طراحان این چراغ های سقفی را برای نور و درخشش بیشتر روی سقف اضافه می کنند و نیازی به محافظت اضافی در برابر برف، باران یا سایر خطرات آب و هوایی ندارند. این به طراحان اجازه می دهد تا به سرعت متنوع ترین گزینه های طراحی را توسعه دهند.

نکاتی برای طراحی نورپردازی نمای خارجی (روش های نورپردازی مصنوعی)

نورپردازی کامل بیرونی مستلزم ترکیب محصولات و تکنیک های نور مصنوعی مناسب است. در حالی که این تکنیک ها ممکن است برای هر ساختمان و طراحی متفاوت باشد، در اینجا نکاتی وجود دارد که هنگام طراحی طرح نور مصنوعی بعدی باید در نظر داشته باشید.

بهترین مناطق برای روشنایی را بشناسید

ایجاد طرح های نما عالی نیازی به پر کردن منطقه با نورهای بی پایان ندارد تا همه چیز روشن شود. درعوض، دانستن روش های پرهزینه و کم مصرف بیشترین اهمیت را دارد. با ارزیابی ساختار و طراحی موجود آغاز می شود.

طراحان باید تاریک ترین نقاط ساختمان را بشناسند و سپس بر این اساس یک لامپ و روش نورپردازی را انتخاب کنند.

پیشنهاد ما نصب تعداد مساوی چراغ در سرتاسر ساختمان است. اکثر مردم جلوی خانه های خود را تزئین می کنند و عقب را در نظر نمی گیرند. با این حال،

از تقلید نور طبیعی در همه جا خودداری کنید.

اکثر طراحان و صاحبان ساختمان ها سعی می کنند با طراحی نما از نور طبیعی تقلید کنند. در حالی که افزودن چند عنصر طبیعی در اینجا خوب است، بهتر است کل ساختمان را به این شکل در نیاورید.

نورپردازی نما با تغییرات و انتخاب های طراحی زیادی برای تصمیم گیری همراه است. پایبندی به طرح های طبیعی می تواند در نهایت پتانسیل یک پروژه را محدود کند. علاوه بر این، ضروری است که ساختمان تا حد امکان در شب قابل توجه باشد زیرا اکثر ناظران از آنجا عبور می کنند.

چراغ های نما باید به اندازه ای برجسته باشند که توجه را به خود جلب کنند، به دید فرد توجه کنند و در شب کاملاً خوب به نظر برسند.

نقاط دید اصلی را تعیین کنید

ادراک و زوایا بر نتایج نور نما در شب تاثیر می گذارد. بینندگان طراحی نورپردازی نما را از یک زاویه خاص می بینند و نورها باید جذاب به نظر برسند. طراحان باید دیدگاه های مهم را ارزیابی کنند (یا مناطقی که مردم وسایل را از آنجا خواهند دید).

شناسایی نقاط دید همچنین به تعیین بهترین زوایای نور برای نصب کمک می کند. زاویه نور ضروری است زیرا می تواند باعث تابش خیره کننده نور شود که ناراحت کننده است. پوشش دیدگاه های اصلی به توسعه تصویر طراحی بهتر به طور جمعی کمک می کند.

عوامل ساختار خارجی را در نظر بگیرید

حتی بهترین نورپردازی نما هم اگر قابل رویت نباشد کمکی نمی کند. بسیاری از ساختمان ها زیبایی و نور شبانه خود را فقط به دلیل وجود مانعی مانند درخت، ساختمان، بنای تاریخی و غیره به نظر می رسند.

اطمینان حاصل کنید که تمام چراغ های نما به طور کامل با چشم قابل مشاهده هستند. یک راه عالی برای انجام این کار، گرفتن یک عکس هوایی از پروژه نهایی است. عکس‌ها به دریافت ایده بهتر از دید شخص ثالث کمک می‌کنند و بر این اساس تغییراتی در طراحی ایجاد می‌کنند.

طراحی بدنه آب را در نظر بگیرید

مکان‌های دیدنی و دیگر ساختمان‌های تجاری دارای فواره‌ها، حوض‌ها و دیگر آب‌ها هستند که در شب کاملاً قابل مشاهده نیستند. با این وجود، لامپ‌های نما می‌توانند به روشن‌تر شدن این آب‌ها کمک کنند و ارزش زیبایی‌شناختی بیشتری به منطقه بیافزایند.

این ایده‌ها برای فواره‌های بزرگ بهترین هستند، زیرا آنها عمدتاً در مرکز منطقه به عنوان نقطه کانونی برای بینندگان قرار دارند. بهتر است نور را بیشتر روی آب متمرکز کنید تا بدن.

به عنوان مثال، یک منطقه خرده فروشی می تواند طراحی عجیب و غریب و مشهوری داشته باشد که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد زیبایی های باشکوهی را مشاهده کنند.

به طور مشابه، نقاط دیدنی نقاط مرکزی هر منطقه هستند و توجه زیادی را به خود جلب می کنند. برای طراحی پویاتر، چراغ های نمای دوربرد را به این نشانه ها اضافه کنید.

نتیجه

نور نما بهترین راه برای تقویت و افزودن زندگی بیشتر به هر سازه و ساختمانی است که در غیر این صورت ساده است. این چراغ‌ها در انواع مختلف طراحی، گزینه‌های نصب متعدد، و طیف گسترده‌ای از گزینه‌های دمای رنگ وجود دارند.

کارشناسان معماری می توانند هر تعداد ظاهری را که می خواهند آزمایش کنند و به یک نمای نهایی عالی دست پیدا کنند. علاوه بر این، نورپردازی نما همچنین می تواند سازه را برجسته کند، ارزش زیبایی شناختی بیشتری به آن اضافه کند و جذابیت آن را افزایش دهد.

با این وجود، فرد باید شیوه های طراحی مناسب را انتخاب کند و عناصری را اضافه کند که به خوبی با محیط طراحی ترکیب شود. ابتدا سعی کنید اجزای ساده‌ای مانند نورافکن را ترکیب کنید و سپس به اجزای پیچیده‌تر پیش رو بروید.

question_answerبدون دیدگاه

راهنمای خرید چراغ LED

راهنمای خرید چراغ LED | نورپردازی نوار LED ابزار خلاقانه ای است که به شما امکان می دهد یک فضای کسل کننده را به یک میدان پر جنب و جوش تبدیل کنید. چراغ های نواری یک راه حل انعطاف پذیر و همه کاره است که می تواند تقریباً با هر برنامه ای سازگار شود. با این حال، پیمایش در تمام گزینه های چراغ های نواری LED و مزایای آنها می تواند بسیار گیج کننده باشد. بنابراین برای آسان‌تر کردن کارها، در اینجا راهنمای خرید چراغ‌های LED نواری ارائه شده است.

چراغ های نوار LED چیست؟

چراغ های نوار LED مجموعه ای از LED (دیودهای ساطع کننده نور) هستند که به یک نوار لاستیکی یا پلاستیکی انعطاف پذیر متصل شده و از طریق آثار مسی چاپ شده به هم متصل می شوند. چراغ‌های نواری از ال‌ای‌دی‌های کم مصرف استفاده می‌کنند که در مسافت‌های طولانی پخش می‌شوند تا روشنایی یک LED پرقدرت بزرگ‌تر را تقلید کنند.

یک نوار LED به طول 5 متر به اندازه یک نورافکن کوچک ، حدود 24 وات مصرف انرژی خواهد داشت. تنها تفاوت این است که نورافکن دارای یک پرتو نور جهت دار است که از یک نقطه سرچشمه می گیرد. در مقابل، نور نوار LED دارای یک پرتو غیر جهت دار است که از چندین نقطه روی نوار می آید.

این طراحی LED گسترده، کاربردهای معمولی چراغ های نواری LED را محدود می کند. با این حال، این طرح همچنین به دلیل پشتیبان نوار انعطاف پذیر منحصر به فرد خود، درها را به روی فرصت های جدید باز می کند.

بیشتر بخوانید: نورپردازی نما

مزایای چراغ های نواری LED

چراغ های نواری LED در چند سال اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. بیشتر و بیشتر مردم ترجیح می دهند از چراغ های نوار LED به عنوان نورپردازی خلق و خو استفاده کنند. محبوبیت چراغ های نواری را می توان به طور مستقیم به انعطاف پذیری طراحی بی بدیل آنها مرتبط کرد. در زیر چند عامل مهم در اهمیت چراغ های نواری LED آورده شده است.

همه کاره

چراغ نواری LED یکی از معدود لامپ هایی است که برای روشنایی داخلی و خارجی استفاده می شود. به دلیل ساختار منحصر به فردش، تقریباً در هر محیطی قابل استقرار است. در اینجا برخی از کاربردهای معمولی چراغ های نوار LED آورده شده است.

•           می توان از آن برای ترسیم اجسام و سطوح برای نورپردازی برجسته استفاده کرد.

•           می توان آن را در امتداد لبه های سقف نصب کرد تا نور ملایمی ایجاد کند.

•           از نظر سبکی می توان آن را به عنوان هنر دیواری شکل داد و نصب کرد.

بی خطر

لامپ های نواری LED برای جابجایی و نصب فوق العاده ایمن هستند. بزرگترین دلیل این امر نیاز به منبع تغذیه نسبتا کم آنها است. اکثر نوارهای LED با ولتاژ 12 ولت DC کار می کنند، اما شما می توانید چراغ های نوار LED 5 ولت دریافت کنید. علاوه بر این، منبع تغذیه تنها نیاز به تامین جریان با توجه به طول چراغ نوار LED دارد.

اکثر تامین کنندگان معتبر روشنایی، مشخصات وات بر فوت (یا متر) را با چراغ های نوار LED خود ارائه می دهند. توان استاندارد برای چراغ نوار LED 4.8W/m یا 1.46W/ft است. مصرف برق کمتر مانع ورود را کاهش می دهد، به این معنی که برای نصب نوارهای LED در خانه خود نیازی به نظارت پیمانکار برق ندارید.

بیشتر بخوانید: استیج ال ای دی

ردپای کوچک

ردپای کوچک آن برجسته ترین عنصر یک چراغ نوار LED است. این یک چراغ باریک و منعطف است که به راحتی می توان آن را برای ذخیره سازی راحت جمع کرد. اگرچه از منظر حجم، یک چراغ نوار LED همان فضایی را که بیشتر چراغ های LED اشغال می کند، اشغال می کند. چراغ‌های نواری ال‌ای‌دی برای کاهش ارتفاع و عرض آن‌ها، طول را به خطر می‌اندازند.

علاوه بر این، چراغ‌های ال‌ای‌دی منبع تغذیه خود را در طراحی لامپ گنجانده‌اند که به شکل حجیم‌تری منجر می‌شود. در مقایسه، چراغ های نوار LED دارای منبع تغذیه خارجی هستند.

نصب آسان

نصب چراغ های نواری LED یکی از پروژه های روشنایی در دسترس است. یک نصب استاندارد شامل نصب چراغ های نوار LED بر روی سطح با استفاده از گیره های نصب، پشتی چسب یا کانال های آلومینیومی است.

منبع تغذیه اکثر چراغ های نواری LED به شکل یک آداپتور 12 ولتی است که مستقیماً به دیوار وصل می شود. طرح‌های نورپردازی پیچیده‌تر ممکن است نیاز به برش و لحیم کردن نوارهای LED به یکدیگر داشته باشند. اما حتی آن هم معمولاً یک مصیبت آسان برای مدیریت است.

قابل تنظیم

شما می توانید تقریباً تمام جنبه های یک چراغ نوار LED را سفارشی کنید. تغییر طول ساده ترین است زیرا به سادگی برش بین دو LED و در امتداد کنتاکت های رسانا است. سایر عناصر مانند روشنایی، دمای رنگ، ولتاژ و طراحی را می توان به صورت جداگانه تغییر داد تا نیازهای روشنایی شما را برآورده کند.

انواع چراغ های ال ای دی نواری

چراغ های نوار LED در انواع مختلفی وجود دارند که هر کدام برای پاسخگویی به بازار خاصی طراحی شده اند. تفاوت بین این نوارهای LED می تواند از کوچک تا عظیم باشد. در ادامه انواع مختلف چراغ های نواری LED و کاربردهای آن ها را مشاهده می کنید.

استاندارد 12 ولت

چراغ های نوار LED استاندارد با منبع تغذیه 12 ولت DC کار می کنند. این رایج ترین نوع نور نوار LED است که به صورت تجاری موجود است و با اکثر طرح های روشنایی سازگار است. نوارهای LED با چگالی استاندارد تقریباً 10 LED در هر فوت دارند و حداکثر طول آنها 16 فوت است.

محدودیت طول به دلیل محدودیت الکترونیکی است. هنگام استفاده از نوارهای فلکس LED DC شاهد افت ولتاژ خواهید بود، زیرا سیم های نازک نمی توانند نیازهای برق را برآورده کنند.

24 ولت با چگالی بالا

نوارهای LED با چگالی بالا با ولتاژ 24 ولت کار می کنند زیرا دو برابر تعداد LED در هر فوت دارند. نوارهای 24 ولت به ندرت استفاده می شوند زیرا مزایای روشنایی مصرف برق را توجیه نمی کند. واحدهای منبع تغذیه 24 ولت نیز گرانتر از انواع رایج 12 ولت هستند.

تعداد قابل توجهی LED در هر پا منجر به روشنایی بالاتر و مصرف دو برابر انرژی می شود. یک جایگزین برای نوارهای با چگالی بالا 24 ولت، نوارهای چگالی استاندارد 24 ولت است. آنها ولتاژ اضافه شده را می گیرند و از آن برای افزایش طول کلی نوار انعطاف پذیر تا 32 فوت استفاده می کنند.

نوار LED COB

COB مخفف (Circuit on Board) است و از یک تکنیک تولید متفاوت برای اتصال مستقیم LED ها به نوار انعطاف پذیر به جای نصب واحدهای جداگانه روی نوار در فواصل تعیین شده استفاده می کند. به نوارهای LED استاندارد، چراغ های نواری LED SMD می گویند.

چراغ‌های LED COB دارای مشخصات نازک یکنواختی هستند که منجر به پراکندگی و روشنایی بیشتر می‌شود. به غیر از چند تغییر بصری و روشنایی، COB ها و SMD ها به طور مشابه عمل می کنند و حتی قابل تعویض هستند.

نوارهای LED AC

نوارهای LED AC راحت تر و همه کاره تر از همتایان DC خود هستند. برخلاف نوارهای LED DC، می‌توانید مستقیماً AC خود را از دیوار با استفاده از 120 یا 240 ولت تغذیه کنید. این بیشتر مانع ورود را کاهش می دهد زیرا چراغ های نوار LED اکنون یک عنصر کمتر برای در نظر گرفتن دارند.

نوارهای LED با برق متناوب یک گزینه عالی برای پروژه های نورپردازی در مقیاس بزرگ هستند، زیرا می توانند طول های بسیار بیشتری را پشتیبانی کنند. یک چراغ نواری LED استاندارد AC می تواند طول مسخره ای تا 150 فوت را پشتیبانی کند.

چراغ طناب LED

چراغ طناب LED فقط یک چراغ نواری استاندارد LED است که در یک لوله انعطاف پذیر محصور شده است که نور را به طور یکنواختتر پخش می کند. پوشش لوله معمولا از یک پایه پلاستیکی یا اپوکسی ساخته شده است و به منظور محافظت از محیط زیست برای نوارهای LED است.

چراغهای طناب می توانند انواع AC و DC داشته باشند زیرا منبع تغذیه به نوار LED پایه بستگی دارد. چراغ های طناب LED یک گزینه عالی برای روشنایی در فضای باز هستند زیرا پوشش محافظ ضد آب است .

متفرقه

چند نوع دیگر از نور نوار LED وجود دارد، اما مواردی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.

•           چراغ های نواری ال ای دی سفت و سخت پشتوانه پیچیده تری دارند که نصب را آسان تر می کند.

•           چراغ های نواری دو عرض دارای دو ردیف LED در هر پا برای افزایش روشنایی هستند.

•           نوارهای LED عریض با انتقال قدرت بهتر برای افزایش طول عمر در آنها تعبیه شده است.

•           نوارهای LED مغناطیسی برای نصب بدون ابزار بر روی سطوح فلزی طراحی شده اند.

7 نکته ای که قبل از خرید چراغ های ال ای دی نواری باید در نظر بگیرید

زمینه روشنایی نوار LED کاملاً متنوع است و چندین فاکتور حیاتی وجود دارد که باید قبل از خرید چراغ های نوار LED در نظر بگیرید. هر یک از این عوامل به شما کمک می کند تا مشخصات چراغ های نوار LED مورد نیاز خود را محدود کنید.

1.         دمای رنگ

دمای رنگ معیاری است که برای اندازه گیری تفاوت جزئی رنگ منبع نور استفاده می شود. بر حسب کلوین (K) اندازه گیری می شود و از 1000 تا 10000 متغیر است. مقادیر کلوین پایین تر به رنگ قرمز-زرد گرمتر نور اشاره دارد. در حالی که در مقادیر کلوین بالاتر، نور با رنگ آبی مایل به سردتر ظاهر می شود.

درجه حرارت رنگ می تواند تأثیر قابل توجهی بر روشنایی خلق و خوی شما داشته باشد. چراغ‌های دمای خنک‌تر محیطی متمرکز و شفاف‌تر ایجاد می‌کنند. در مقابل، چراغ‌های با دمای گرم‌تر محیطی دنج، راحت و آرامش‌بخش ایجاد می‌کنند. مقدار تقریباً 5000K نشان دهنده رنگ نور طبیعی خورشید است.

2.         شاخص رندر رنگ

به نظر می رسد اشیاء در شرایط نوری متفاوت رنگ کمی متفاوت دارند. شاخص رندر رنگ ( CRI) وسیله ای برای اندازه گیری دقت رنگ منبع نور است. CRI منابع نور را در مقیاس 1 تا 100 درجه بندی می کند که 100 دقیق ترین رنگ است و نور طبیعی خورشید را نشان می دهد.

برای یک محیط کاری حرفه ای، دقت رنگ یک عنصر ضروری است. سرمایه گذاری در نوارهای LED با CRI بالا در دراز مدت مفید خواهد بود. همانطور که می توانید فرض کنید، LED های CRI بالا به طور قابل توجهی گران تر هستند و اغلب تهیه آنها دشوارتر است.

3.         چراغ های نواری LED RGB

چراغای نواری LED سفید بیشتر در نورپردازی تاکیدی عمومی استفاده می شود. اما چراغ‌های نواری LED RGB به آرامی در فضای نورپردازی تاکیدی غالب‌تر شده‌اند. چراغ های LED RGB (قرمز، سبز، آبی) می توانند به صورت پویا بین سه نوع رنگ برای ترکیب های تقریباً بی نهایت تغییر کنند.

چراغ های نواری RGB مشابه LED های نواری معمولی عمل می کنند، با این تفاوت که چهار سیم دارند که رنگ نور را کنترل می کنند. چراغ های نوار LED RGB از نظر هزینه مشابه نوارهای LED سفید معمولی هستند و آنها را بسیار جذاب می کند.

4.         چراغ های نوار LED ضد آب

چراغ‌های نواری LED پایه برای استفاده در فضای داخلی در نظر گرفته شده‌اند و نیازی به عملکرد بالا ندارند. این محصولات ارزان قیمت اغلب نمی توانند هزینه اضافی ضد آب و هوا را توجیه کنند.

با این حال، چراغ های نوار LED تخصصی برای استفاده در فضای باز با محافظ استاندارد آب عرضه می شوند. آنها هزینه کمی بالاتر خواهند داشت، اما هزینه نسبتا کمی برای حفاظت از محیط زیست است.

5.         ملاحظات روشنایی

چراغ های نواری LED مشکل کیفیت دارند. به عنوان یک محصول ارزان قیمت، چندین نوع ارزان تر در بازار موجود است. این جایگزین‌های ارزان‌تر با لوازم الکترونیکی با کیفیت پایین عرضه می‌شوند که توان پشتیبانی از وات بالاتر را ندارند. بنابراین برای جلوگیری از آسیب، روشنایی کلی چراغ های نوار LED را کاهش می دهند.

چراغ های نوار LED با وات پایین کار می کنند، بنابراین احتمال فرسودگی یا آسیب در طول زمان ناچیز است. اما استفاده از LED های ارزان تر با وات مشخص شده برای دریافت روشنایی بالاتر، چراغ های LED شما را از بین می برد.

حتی زمانی که چراغ های نوار LED برای روشنایی بالاتر درجه بندی می شوند، دارای محدودیت حرارتی هستند. محیط های گرم یا فضاهای با تهویه ضعیف باعث افزایش سریع دما می شوند.

6.         برش نوارهای LED

چراغ های نوار LED در طول استاندارد رول سوئیچ فروخته می شوند. تطبیق یک نوار LED به طول 5 یا 10 متر با طراحی نورپردازی شما، مستلزم برش و لحیم کاری مجدد نوارها است. خوشبختانه سازندگان به این مشکل فکر کرده اند و تمام نوارهای نور با کیفیت دارای علائم برش هستند.

با استفاده از قیچی، چراغ های نوار LED را می توان در امتداد این علائم برش (مخاطبین رسانا) خاتمه داد. گسترش نوارهای LED مستلزم لحیم کردن سیم ها به همین علائم برش است.

7.         چراغ های نواری LED کنترل شده هوشمند

یکی دیگر از عناصر مهم چراغ های نواری LED، ویژگی های کنترل هوشمند آنها است. چراغ های نواری LED دارای چند راه حل روشنایی هوشمند هستند. ساده ترین آنها شامل اتصال گیرنده IR در انتهای نوار LED است. گیرنده IR از یک کنترل از راه دور دستور می گیرد و روشنایی و رنگ چراغ های نوار را بر اساس آن تنظیم می کند.

کنترل‌های نورپردازی پیشرفته‌تر شامل استفاده از کنترل‌کننده‌های هوشمند RGB برای افزودن جلوه‌های روشنایی پویا به چراغ‌های نوار LED شما است. این نوع کنترل روشنایی در چراغ‌های LED RGB که معمولاً برای سخت‌افزار کامپیوتر استفاده می‌شوند، بسیار رایج است.

راهنمای نصب نور نوار LED آسان است

نصب چراغ های نواری LED فرآیندی نسبتاً ساده با چند مرحله است. اما اضافه کردن چند مرحله اضافی برای تنظیمات نورپردازی حرفه‌ای‌تر باعث زیبایی بهتری می‌شود.

1 – ترسیم یک مسیر برای چراغ های نواری

چراغ‌های نواری LED از شما می‌خواهند که قبل از ادامه مسیر، یک مسیر را با دقت برنامه‌ریزی کنید. ایده این است که از یک نوار LED پیوسته استفاده کنید و آن را مطابق با کاربرد تا کنید و خم کنید. یک شروع خوب برای این مرحله، در نظر گرفتن محل منبع تغذیه و مسیریابی نوار LED است.

2 – محاسبه نیازهای منبع تغذیه

هنگامی که طول کل چراغ های نوار LED را بدانید، می توانید هزینه های برق را تخمین بزنید. به منبع تغذیه خود فضایی 10 تا 20 درصدی برای افزایش ناگهانی برق بدهید. همیشه از یک منبع تغذیه با کیفیت بالا استفاده کنید تا از حوادث جلوگیری کنید.

اگر منبع تغذیه خود را زیر مشخصات قرار دهید، به دلیل کمبود جریان از طریق نوار نور LED، نور کمتری خواهید داشت.

3 – تمیز کردن سطح نصب

دو دلیل مهم برای تمیز کردن سطح نصب شما وجود دارد. اولین مورد از بین بردن هرگونه برآمدگی و فرورفتگی ناخواسته است. نوارهای نور LED عیوب سطح را بیشتر به چشم می‌آورند.

دلیل دوم داشتن سطحی تمیز برای تماس بهتر با چسب است. اکثر نوارهای نور LED دارای پشتی چسب برای نصب سریع و آسان هستند. این نوارهای ال ای دی چسبی راحت هستند اما اغلب روی سطوح نا تمیز و ناهموار مشکل چسبندگی دارند.

4 – وصل کردن چراغ های نوار LED

چسباندن نوارهای نور LED پیچیده ترین و چالش برانگیزترین فرآیند است. برای اتصال (یا نصب) یک نوار LED به یک سطح صاف می توان چندین روش را در پیش گرفت.

•           کانال های آلومینیومی – نوارهای نور LED خود را داخل کانال های آلومینیومی نصب کنید و کانال ها را به دیوارها پیچ کنید. این یک سیستم نصب قوی است اما از نظر زمانی و مالی هزینه بیشتری دارد.

•           چوب منگنه – نوارهای نور LED را می توان با منگنه بر روی سطوح چوبی نصب کرد.

•           پشتی چسب – برای سطوح مسطح غیر متخلخل، چسب ها روشی کم هزینه و سریع برای اتصال نوارهای نور LED هستند. با این حال، اگر سطح به درستی آماده نشود، چراغ های LED پاره می شوند.

•           گیره های کابل – برای استفاده طولانی از نوارهای نور LED، می توانید برای نصب آسان به گیره های کابل سیم کشی معمولی اعتماد کنید.

5 – اتصال دو یا چند نوار به هم (اختیاری)

اگر طولتان کم است، می توانید دو یا چند نوار نور LED را به هم وصل کنید. اگر پروژه نورپردازی خود را به درستی برنامه ریزی کرده اید، نیازی به اتصال نوارها به یکدیگر نخواهید داشت.

با توجه به اندازه کوچک نوارهای LED، لحیم کاری بسیار چالش برانگیز خواهد بود.

6 – تست نهایی

پس از نصب، سلامت عقل را بررسی کنید، منبع تغذیه را روشن کنید و از تمام گزینه های روشنایی عبور کنید. مطمئن شوید که همه LED ها به درستی کار می کنند، به خصوص اگر یک مفصل به چراغ های نوار LED خود اضافه کنید.

نتیجه

خرید چراغ های LED نواری می تواند دشوار باشد، به خصوص برای افرادی که با تمام اصطلاحات آشنا نیستند. اما تحقیق دقیق می تواند این روند را به طور قابل توجهی آسان تر کند. مطمئن شوید که از نور نواری استفاده می‌کنید که به بهترین وجه برای برنامه شما مناسب است. تنظیم روشنایی خود را به دقت برنامه ریزی کنید تا در مرحله نصب دچار مشکل نشوید.

چرا چراغ های نوار LED را از نورپردازی RC انتخاب کنیم؟

RC Lighting یک تولید کننده و تامین کننده پیشرو در صنعت نورپردازی نما و منظره با کیفیت بالا است. ما MOQ کم و حتی زمان سرب پایین‌تری داریم. چراغ های نوار LED ما دارای رتبه IP67 ضد آب در انواع 12 و 24 ولت هستند.

چراغ های نواری LED بی کیفیت پس از چند ماه استفاده از بین می روند. تنها راه برای تشخیص یک نوار LED با کیفیت خوب از یک نوار بد، از طریق شهرت تامین کننده و ضمانت محصول است. شکست در نور منعکس کننده شکست در تجارت است.

با انتخاب یک تامین کننده روشنایی معتبر مانند RC و گارانتی عالی 5 ساله ما، کسب و کار خود را موفق کنید.

question_answerبدون دیدگاه

نورپردازی تالار و باغ

شرکت نورپردازی تالار لومینکس در راستای خدمات رسانی و زیبایی بخشیدن به مجالس و مراسمات شما عزیزان کلیه امورتالار و نورپردازی مجالس و مراسمات را با توجه به تیم فوق تخصصی این شرکت با ارائه مدرن ترین لوازم و سیستم های نورپردازی تالار و نورپردازی مجالس با بهترین قیمت نورپردازی مجالس ارائه می نمید . لذا کلیه هموطنان عزیز در سر تاسر ایران می توانند کلیه امور نورپردازی مجالس و مراسمات و جشن های خود را به شرکت لومینکس واگذار نمایند . جهت خرید و یا در یافت مشاوره در زمینه لوازم نورپردازی تالار و کلیه سیستم های نورپردازی مجالس می توانند با مشاوران ما تماس حاصل فرمایند . و از آخرین قیمت های کلیه سیستم های نورپردازی مطلع گرند . این شرکت با توجه به اهمیت بسیار بالای زیبایی شناسی و درک جنبه های احساسی فضا مرتبط با مجالس و تالار های عروسی با استفاده از رویکرد طراحی تجربه (EXPERIENCE DESIGN) راهی نوین و جدید را در معماری بسیار زیبای ایرانی و طراحی یا دیزاین شروع است. در این رویکرد روی کیفیت و تجربه کلیه استفاده کننده گان در زمان استفاده از فضا تمرکز می گردد و تلاش ما بر آن است دریافتی شخصی با توجه به اینتراکشن در طول زمان – فضا شکل گیرد. در نهایت متناسب با آمال ، تمایلات احساسی  و تجربیات کاربران فضایی مطلوب دیزاین  می گردد .
اهداف اصلی ما در نورپردازی تالار :
شناخت نیازهای کارفرما و طراحی فرم متناسب برای آنها
برآورد دقیق هزینه های مرتبط با نورپردازی مجالس و تالار برای تصمیم گیری کارفرما
سرعت و کیفیت بالا در انجام امور نورپردازی تالار و نورپردازی مجالس.

question_answerبدون دیدگاه

کف ال ای دی لایت باکس

استیج کف ال ای دی متشکل از چند صفحه ال ای دی در صفحه های ۱ متر مربع می باشد که با اتصال آنها به یکدیگر یک استیج رقص و یا کف نورانی که همان استیج کف ال ای دی نیز نام برده می شود با رقص نور و افکت های بسیار زیبا و جذاب و مختلف طراحی و اجرا میگردد .

موارد استفاده از استیج کف ال ای دی

از استیج کف ال ای دی در موارد و زمینه های بسیار ا ستفاده و اجرا میگردد که از مهمترین مورد های استفاده شده از این نوع نورپردازی ها می وان به مورد استفاده آن برای کنسرت ها ، راه و مسیر منتهی به سمت یک محل ، استج و سن و مجالس عروسی پیست مخصوص عروس و داماد و … میباشد . جهت دریافت مشاوره و خرید انواع استیج کف ال ای دی با مناسب ترین قیمت می توانید با شرکت لومینکس برترین شرکت در زمینه نورپردازی تماس حاصل فرمائید . لومینکس مجری انواع نورپردازی و …

question_answerبدون دیدگاه

نورپردازی مجتمع تجاری

نورپردازی مجتمع تجاری

از نظر معماری ، نمای اصلی یا قسمت جلویی نمای بیرونی ساختمان یکی از مهمترین عناصر طراحی هستند زیرا تا حد زیادی احساس کلی ساختار را تعیین می کنند. نورپردازی منظم نما در درجه اول به برجسته سازی ویژگی‌های اصلی ساختمان کمک می کند. علاوه بر این ، می‌توان از آن برای ایجاد حس هنری در نمای بیرونی با سایه استفاده کرد. به گفته برترین تولیدکنندگان نورپردازی تجاری ، برجسته سازی یک ویژگی آن را بیشتر نمایان می کند در حالی که تصویرسازی با سایه نتایج کاملاً متفاوتی را ارائه می دهد. نورپردازی نمای ساختمان در ایجاد محیط‌های شهری زیبا ضروری است. امروزه ساختمان‌ها باید نشانه‌های نمادین و متمایزی در نحوه نمایش خود در روز و شب باشند. طراحی دقیق نورپردازی شبانه روی نمای ساختمان که با توجه به معماری ساختمان و کنترل نحوه انتشار نور در ایجاد تصویری از ساختمان که همه از آن لذت می برند بسیار مهم است.

با توجه به سلیقه مشتریان و شکل ظاهری نمای مجتمع به دو صورت :
۱. تک رنگ یا ثابت برای ساختمان های مسکونی یا کلاسیک
۲. نورپردازی دی ام ایکس یا برنامه پذیر برای ساختمان های تجاری
انجام می‌پذیرد.
لومینکس محصولات متفاوتی جهت نورپردازی مجتمع تجاری با توجه به نیاز مشتریان تولید کرده است .
بخشی از این محصولات را جهت آشنایی بیشتر در زیر معرفی میکینم :
۱. والواشر
۲. ریجید ال ای دی
۳. پوینت کالر
۴. ال ای دی تیوپ
۵. پروژکتور ال ای دی
۶. دیوار کوب های ال ای دی
۷. ریجید پوینت
۸. ریجید تیوپ
۹. لامپهای دفنی و ……..
که هر یک از این محصولات کار برد خاص خود را در نورپردازی ساختمان دارد .

question_answerبدون دیدگاه
فهرست